Předchozí
1 z 5
Další

Jiří Holub.Zdroj: Archiv Jiřího Holuba
Kastelán, cestoval a spisovatel. To všechno patří k Jiřímu Holubovi Narodil se v roce 1975 v Žatci. Aktuálně je správcem a průvodcem na zámku Hrubý Rohozec. Věnuje se tvůrčímu psaní a na kontě má několik bestsellerů. Jeho kniha pro děti o Mstivé Soně se nedávno dočkala audioknihy, kterou namluvil herec David Novotný.

Jiří Holub.Zdroj: Archiv Jiřího Holuba

Letos mu vyšla nová kniha s názvem Vzpoura strašidel: Kristýna se (ne)v(z)dává! Jak sám přiznal, s psaním si dává načas. „Jsem strašně líný tvor! Vždy hrdě říkám, že mám velmi silně vyvinutou slabou vůli a za tím si stojím. K tomu není kam spěchat. A když bych náhodou už nic nenapsal, nemyslím si, že by svět o něco přišel,“ vysvětlil s humorem Holub.

Jiří Holub.Zdroj: Archiv Jiřího Holuba

K psaní se podle vlastních slov dostal skrze vypravěčský um jeho babiček. „Obě dvě byly skvělé vypravěčky a k tomu měly co vyprávět. Jedna odešla ze Slovenska už jako desetiletá holka do služby do Čech a druhá, Volyňská Češka, měla zase hodně dramatické válečné období. Asi se to tak nějak geneticky potkalo a protnulo,“ uvedl holub.

Jiří Holub.Zdroj: Archiv Jiřího Holuba

Se psaním ale začal, až když po něm zaměstnavatel požadoval vysokoškolské vzdělání a on se přihlásil na Literární Akademii Josefa Škvoreckého. „Teprve tam se vlastně ten moloch rozjel a já se dopracoval k první knize,“ vysvětlil svůj nástup na spisovatelské pole. V současné době má na kontě má už 8 publikací. Po ukončení studia začal pracovat jako kastelán na státním zámku Hrubý Rohozec, kde v současné době působí, píše a pracuje. V zimním období jezdí jako průvodce pro cestovní kancelář do Latinské Ameriky, Afriky a dalších destinací, které považuje za inspirativní.

Jiří Holub.Zdroj: Archiv Jiřího Holuba

Na zámku Hrubý Rohozec letos oslavil jubilejních deset let. „Není to můj první a kvůli vývoji restituční kauzy asi ani poslední objekt, kde pracuji, ale rozhodně drží rekord v tom, že nikde jinde jsem takhle dlouho nevydržel. Většinou jsem dotáhl „pětiletku“ a šel zase dál. Tady jsem se nějak zasekl,“ dodal Holub..