Předchozí
1 z 5
Další

Natalie TvrzníkováZdroj: archiv Natalie Tvrzníkové
Zatímco kariéru ostatních sportovců nastartovali rodiče, u Natalie to bylo jinak. „K softballu mě přivedla paní učitelka Irglová na základní škole. Vedla zde baseballový kroužek, neměla dostatek dětí, a tak oslovila mou maminku, jestli bych to nechtěla zkusit. Pak při školních turnajích v baseballu se ozval rodičům pan Drábek, který to celé pořádal, s tím, abych neváhala a šla hrát baseball do libereckých Patriotů. Tam to celé začalo,“ vzpomíná Tvrzníková.

Natalie TvrzníkováZdroj: archiv Natalie Tvrzníkové

„Před baseballem, a pak současně s ním, jsem hrála tenis. Rodiče se pokoušeli o to, abych hrála ještě volejbal, ale to nevyšlo,“ prozrazuje Natalie, že se věnovala také jiným sportům. Jak pamatuje na své začátky? „To je těžká otázka. Cesta ze školního kroužku do Patriotů a následně do pražských Eagles byla dlouhá. Ale pamatuji na svůj úplně první odpal. Ze stativu na travnatém hřišti za školou. První homerun. To dost pomohlo vytvořit si tak silný vztah k baseballu už od začátku.“

Natalie TvrzníkováZdroj: archiv Natalie Tvrzníkové

Kdo byl prvním trenérem, kterého Natalie poznala? „Mým prvním trenérem byl Jindra Drábek. Do teď věřím, že 80 % toho, co umím, mě naučil on. Byl s hráči na hřišti, i když nemusel. V časech mimo tréninky. Právě jemu vděčím za to, že teď jsem tam, kde jsem,“ děkuje na dálku Tvrzníková. Jak se liberecký klub změnil od doby, co Natalie začínala? „To asi nedokážu zodpovědět, protože jsem ze začátku byla v Patriots Liberec, kde už teď pár let nejsem. A v Eagles jsem asi šest let. Eagles je jeden z největších klubů v ČR, ne-li největší, a za šest let se tam změnil nespočet věcí,“ prozrazuje, že se i softball posunuje dopředu.

Natalie TvrzníkováZdroj: archiv Natalie Tvrzníkové

Dalo se zvládat učivo na základní škole společně se softballem? „Spojení softballu a učiva se na základní škole dalo zvládat naprosto v pohodě. Nikdy jsem přípravě do školy nevěnovala nějaké značné množství času, a tak to nebyl problém. Má třídní učitelka byla tělocvikářka, a tak moje absence chápala,“ říká v reminiscenci na povinná školní léta.

Natalie TvrzníkováZdroj: archiv Natalie Tvrzníkové

Změnilo se něco pro Tvrzníkovou v okamžiku, když přešla na střední školu? „Pro mě se s příchodem na střední školu nic nezměnilo. Naše třída byla ze základky tak vycepovaná, že první rok na střední škole nebyl nijak zvlášť náročný.“ Natalie rovněž prozrazuje, že učitelé k ní byli naprosto vstřícní, co se týče docházky a klasifikace. „Musím říct, že jsem na střední škole dostala veliký prostor a pochopení od pedagogů pro sport, kterému se věnuji,“ uzavírá.