Předchozí
1 z 7
Další

Michal Šandor při rozhovoru s legendárním fotbalistou Antonínem Panenkou.Zdroj: Deník / Šandor Michal
Když se nás na základní škole ptala třídní učitelka, čím chceme jednou být, měl jsem jasno. Sportovní redaktor byla pro mě jasná volba. Už jako dítě jsem sledoval různé sportovní přenosy a pořady v televizi nebo v rádiu. Začal jsem olympiádou v Naganu a od té doby se pro mě sport stal drogou.

Michal Šandor při komentování závodu formule 1.Zdroj: Deník / Šandor Michal
Čím víc jsem sledoval pány Zárubu, Bosáka, Čapka a svého času i Tittelbacha, Poulíčka nebo Nikodýma, tím víc jsem byl přesvědčen o tom, že chci dělat profesi sporťáka. Svůj sen jsem si začal plnit v roce 2008, kdy mě náš tělocvikář nechal psát články z mezitřídních a meziškolních turnajů ve futsalu a florbalu pro školní web. Poté se mé příspěvky přesunuly do Městských novin a následně byla dohodnuta externí spolupráce s Českolipským deníkem.

Michal Šandor v roli hlasatele futsalových zápasů FC Démoni Česká Lípa.Zdroj: Deník / Šandor Michal
Jako českolipský rodák jsem chodíval na zápasy místních klubů. Kromě fotbalu (Arsenal a Lokomotiva Česká Lípa) a hokeje (nyní už neexistující HC Predators Česká Lípa) jsem čtenářům referoval také o futsalu (FC Démoni Česká Lípa) a florbalu (FBC Česká Lípa). U fotbalistů, florbalistů a futsalistů jsem působil zároveň jako hlasatel.

Michal Šandor při rozhovoru s legendárním fotbalistou Jiřím Štajnerem.Zdroj: Deník / Šandor Michal
V době vysokoškolských studií jsem byl i redaktorem webových stránek prvoligového fotbalového klubu Slovan Liberec. K tomu jsem rovněž externě spolupracoval s Týdeníkem 5plus2 a deníkem Sport.

Michal Šandor při komentování fotbalového zápasu na pražské Julisce, domovském stánku Dukly Praha.Zdroj: Deník / Šandor Michal
Mojí největší doménou byly a jsou živě komentované přenosy pro web onlajny.com. Mimo výše zmíněných sportů patří do mého portfolia ještě tenis a především formule 1. Při psaní reportáží nebo pozápasových ohlasů má člověk mnohem více času přemýšlet o stavbě vět, ovšem během živého přenosu tomu tak není. Právě to mě na sportovní žurnalistice fascinuje. Být rychlý, pohotový, předat v krátkém čase čtenářům správné a zajímavé informace.

Michal Šandor při rozhovoru s trenérem českolipských Démonů Karlem Krulišem.Zdroj: Deník / Šandor Michal
Dalším motivačním prvkem při komentování závodů formule 1 je skutečnost, že se přenos objevuje nejen na webu onlajny.com, ale rovněž na internetových stránkách deníku Právo a Sport.

Michal ŠandorZdroj: Deník / Šandor Michal
V srpnu 2019 jsem nastoupil coby sporťák do Libereckého deníku, kde mám ve své gesci především nejvyšší soutěže v celém kraji. Cením si hlavně možnosti psát o Bílých Tygrech a Slovanu, protože na jejich zápasy jsem jezdil už jako malý kluk.