Předchozí
1 z 3
Další

Martin Kubišta: Chlap potřebuje mít koníčka, někdy je to ale pořádný kůň

V příštím roce oslaví životní jubileum. Čas na velké ohlížení ale Martin Kubišta nemá. Přijímá stále nové výzvy. Na dráhu profesionálního fotografa by nešel. Kluk ze Sobotky měl už od mala jasno, že bude víc technický a samostatný typ. Nebylo divu, že po základce vyrazil „na zkušenou“. Do Prahy. Maturoval krátce před revolucí.

Martin KubištaZdroj: Lenka Klimentová

Od mládí má Martin Kubišta dvě lásky. Všechno kolem sebe zaznamenával a svůj první dort upekl s babičkou v šesti letech. Dnes si s ženou nezadá a kraluje v kuchyni. „Vlastně to přivedlo staršího syna k profesionální kuchařině,“ vysvětluje. Druhým koníčkem je fotografování. Ale to už dnes není koníček, ale pořádný kůň.

Martin KubištaZdroj: Lenka Klimentová

„Bavilo mne točit a fotit, ale jen tak jako všechny. Velký zlom přišel po setkání s Otou Bartovským tak před patnácti lety,“ popisuje Martin s tím, že tehdy to byl fotograf Jabloneckého deníku. Jezdil do útulku pro opuštěná zvířata, který vede Martinova žena, fotit nabídku pejsků. „Ota mi půjčil D1 a byl jsem jako očarovaný. Do půl roku jsem měl aspoň D7 a pomalu šetřil na lepší fotoaparát,“ líčí. Nejraději má svatby. Je perfekcionista. S každým záběrem se „mazlí“.

Martin KubištaZdroj: Lenka Klimentová