Předchozí
1 z 5
Další

Martin Jungmann z Jablonce se živíjako výživový poradce pátým rokem a jako oficiální fitness trenér něco málo přes rok. „Zájem lidí o cvičení a zdravý styl života během roku střídavě stoupá a klesá. Příliv je jednak na začátku roku, kdy si lidé dají předsevzetí a pak samozřejmě před začátkem léta, kdy chtějí udělat formu, co normálně trvá třeba rok, za dva měsíce,“ svěřil se osobní trenér.

Martin Jungmann.Zdroj: Archiv Martina Jungmanna

„První spouštěcí moment, který mě donutil se do všeho pustit, se přihodil na jedné z hodin tělesné výchovy. Měli jsme tenkrát vyskočit na hrazdu a udělat tolik shybů, kolik jsme jen dokázali. Udělal jsem dva a po té ostudě jsem se rozhodl, že už se to nebude nikdy opakovat,“ popsal své začátky Jungmann.

Martin Jungmann.Zdroj: Archiv Martina Jungmanna

Postupně se kromě posilování začal zajímat i o anatomii a stravu, která s cvičením úzce souvisí. Celou střední školu byl samouk, četl články na internetu, knihy, kulturistické časopisy, zkrátka sbíral informace, kde se dalo.

Martin Jungmann.Zdroj: Archiv Martina Jungmanna

Postupy, které na sebe aplikoval, sice měly výsledky, ale chyběly mu informace v uceleném kontextu. „Po pár pracovních zkušenostech jsem si uvědomil, že mě baví pomáhat lidem a proč neskloubit koníček s prací. Prošel jsem řadou akreditovaných kurzů z oblasti výživy i trenérství,“ pokračoval v popisu své cesty mladý cvičenec.

Martin Jungmann.Zdroj: Archiv Martina Jungmanna

„Pominu-li odborné znalosti, tak určitě ta motivace a to, že nad vámi někdo stojí a nutí vás k výsledkům. Internet je skvělá věc a jídelníčky mohou chvíli fungovat, ale z dlouhodobého hlediska je nutné zohlednit řadu faktorů,“ řekl Martin Jugmann. „Vydal jsem se cestou celoživotního vzdělávání v oblasti zdravého životního stylu. Dělám to, co mě baví a zároveň rád pomáhám lidem dosáhnout jejich cílů,“ uzavřel vyprávění Martin Jungmann.

Martin Jungmann.Zdroj: Archiv Martina Jungmanna