Předchozí
1 z 5
Další

Marie Kozlová.Zdroj: Archiv

Vyrůstala jsem jako jedináček a tím pádem měla spoustu času a nápadů, jak se zabavit. Měla jsem tvořivého ducha a doteď si pamatuji na první kreslící pokusy jako panenku s jedním vlasem či koně se zapomenutou hřívou. Rodiče mě v tom podporovali a přihlásili na základní uměleckou školu. Následně jsem absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Jablonci nad Nisou, obor tvorba a vzorování bižuterie.

Marie Kozlová.Zdroj: Archiv

Začínala jsem portrétní kresbou tužkou, občas jsem navrhla i tetování. Jelikož jsem chtěla sdílet své výtvory s okolím, založila jsem si facebookovou stránku Marie Kozlová-Vágnerová, kam jsem postovala své výtvory. Malování jsem si oblíbila, jelikož se člověk může vyjádřit beze slov. Miluji tváře a masky, zejména ty benátské jsou pro mne velkou inspirací. Stejný člověk na různých fotkách vypadá jinak, dělá jiné grimasy.

Marie Kozlová.Zdroj: Archiv

Nejraději jsem kreslila podle starých fotografií, jsou bez filtru a mají v sobě určité kouzlo. Od portrétní tvorby jsem postupně přešla na malování obrazů olejovými malbami. Většinou maluji podle fantazie, vymyslím si vlastní námět. Oblíbila jsem si i krajiny protknuté snovými výjevy. Vnímám to jako krok dopředu. Baví mě to a doufám, že se mi podaří talent rozvinout.

Marie Kozlová.Zdroj: Archiv

Mám za sebou i výstavu, která proběhla v Comel café ve Stráži nad Nisou, která se na konci měsíce přesunu do strážské knihovny. Byla to pro mě třetí zkušenost. Předtím proběhly dvě komornější výstavy převážně portrétů v knihovně ve Stráži nad Nisou. Setkala jsem se s pozitivními ohlasy a dokonce se podařilo některé obrazy i prodat.

Marie Kozlová.Zdroj: Archiv

V době adventu malování odkládám a věnuji se tvorbě perníkové vánoční výzdoby. Před několika lety jsem upekla pár perníkových chaloupek k dekoraci a setkalo se to s pozitivním ohlasem. Od chaloupek jsem přešla i k tvorbě svícnů.