Předchozí
1 z 4
Další

Filip ZvěřinaFilip ZvěřinaZdroj: archiv Filipa Zvěřiny

Filip se ke sportu dostal díky rodičům. „K fotbalu mě přivedl asi jako každého táta, který byl i můj trenér, když jsem jako malý začínal,“ vybavuje si Zvěřina, který se věnuje také futsalu. „K futsalu mě přivedl náš momentální trenér Aleš Benek, který nám nabídl hrát za mládež FTZS Liberec,“ prozradil. Už od dětství se Zvěřina zaměřil vyloženě na fotbal. „V minulosti jsem závodně jiný sport nezkoušel, ale rád si zahraji s kamarády například hokej, florbal nebo basketbal,“ odkrývá své volnočasové aktivity.

Filip Zvěřina je v horní řadě třetí zleva.Filip Zvěřina je v horní řadě třetí zleva.Zdroj: archiv Filipa Zvěřiny

„Na své začátky vzpomínám velice rád. Začínal jsem v malé vesnici, kde bydlím, za tým SK Sokol Opočnice. Hrál jsem útočníka a dával jsem hodně gólů. V deseti letech jsem přestoupil do RMSK Cidlina Nový Bydžov, kde jsem byl postupně přesunut na levého obránce, kde hraji do teď, protože jsem přestával dávat tolik gólů. V 15 letech jsem přešel do Slovanu Liberec do kategorie U16,“ popsal Filip svoji dosavadní fotbalovou kariéru.

Filip ZvěřinaFilip ZvěřinaZdroj: archiv Filipa Zvěřiny

Zvěřina nezapomněl ani na své první trenéry. „Můj první trenér v Opočnici byl můj táta, jak už jsem zmiňoval, a pan Blažek. V Novém Bydžově to byl trenér Průcha a v Liberci trenér Kaiser.“ Jaký má vlastně levý bek vztah ke studiu? „Šprt určitě nejsem, ale škole se snažím věnovat co nejvíce to jde, ale je to občas dost těžké,“ přiznává Filip, kterak si nachází ve svém diáři čas na studijní povinnosti. „Časově školu zvládám dobře a učitelé mi naštěstí vycházejí vstříc, takže super. Jenom mě trochu omezuje příprava do školy, na kterou moc času není,“ říká.

Filip Zvěřina je v nejvyšší řadě uprostředFilip Zvěřina je v nejvyšší řadě uprostředZdroj: archiv Filipa Zvěřiny

Jaký předmět má nejradši? „Nejraději mám určitě hodiny tělocviku, ale také mě baví například matematika, protože rád logicky přemýšlím. Mezi předměty, které mě moc nebaví, jsou daně a ekonomika,“ svěřuje se. Podle svých slov nemá problémy s docházkou. „Ale najdou se i někteří učitelé, kteří s tím mají problém, když máme ranní trénink nebo zápas,“ pokrčil rameny Zvěřina. Filip má stejné studijní podmínky jako všichni ostatní, protože individuální studijní plán na škole zaveden není. „Dá se to zvládnout, i když občas bych ho i potřeboval.“ Zvěřina ještě neví, čemu se bude po škole věnovat. „Uvidím, jak se bude vyvíjet fotbal, hlavní cíl je udělat maturitu a dále se uvidí podle výkonů a šancí ve fotbale,“ uzavřel.