Předchozí
1 z 6
Další

Petra VoldanovaZdroj: archiv Petry Voldanové.

Nejsou to ještě ani tři roky, co se sympatická blondýnka začala fitness naplno věnovat. „V lednu 2018 jsem přešla na zdravý životní styl, což znamenalo samozřejmě nekouřit, nepít alkohol, zdravě vařit a hlavně cvičit,“ říká třicetiletá závodnice Petra Voldanova.

Petra VoldanovaZdroj: archiv Petry Voldanové.

Dlouhé měsíce tvrdě dřela v posilovně a vše směřovala k první fitness soutěži v kategorii bikin. Den D přišel posledního března loňského roku Ben Weider Classic Worldwide 2019 v Anglii a premiéra to byla více než zdařilá. Petra vyhrála kategorii začátečníků a skončila třetí v Open. „Neskutečný zážitek. Tímto jsem se kvalifikovala na říjnové britské finále, kde jsem se umístila druhá. Vítězství mi uteklo jen o fous,“ vypráví závodnice.

Petra VoldanovaZdroj: archiv Petry Voldanové.

Po absolvování dalších soutěží se Petra vrhla na přípravu nového ročníku Ben Weider Classic Worldwide. Stejně jako většinu ostatních sportovců, i ji letos na jaře zastavil koronavirus. Respektive omezení, která kvůli šíření viru znamenala stopku pro řadu sportovních akcí. O zrušení soutěže bylo rozhodnuto pět dní před jejím konáním. „To opravdu je to nejhorší, co se může závodníkovi stát. Člověk jede tzv. peak week neboli špičkový týden. Ve světě kulturistiky a fyzického sportu je důležitý čas před velkým dnem. Ale mě to nepoložilo. Ukončila jsem přípravu a začala jíst, na co jsem měla chuť. Ale doma jsem cvičila,“ usmívá se rodačka z Liberce.

Petra VoldanovaZdroj: archiv Petry Voldanové.

Když se v červenci otevřela fitness centra, Petra tam okamžitě naběhla zvedat těžké váhy. Na přípravu na odloženou soutěž měla místo obvyklých 12 týdnů, jen devět. „Modlila jsem se, aby nebyl druhý lockdown a já zase nemakala zbytečně. Bylo to totiž fakt náročné,“ říká Petra. Své dvě zaměstnání musela skloubit s tvrdým drilem v posilovně ranní kardio, dopolední trénink a po práci večerní kardio.

Petra VoldanovaZdroj: archiv Petry Voldanové.

První říjnovou sobotu se dočkala. Po postupu do TOP 5 se nakonec umístila na stupni nejvyšším, dostala se do finále Overall a získala IFBB Pro kartu. Stala se tak profesionálním atletem. „Stále mi to přijde jako sen! Všechna ta dřina, správná strava, těžké tréninky, x hodin na kardiu, to se mi vše vyplatilo a já jsem tak šťastná, že se mi chce radostí plakat,“ svěřuje se úspěšná sportovkyně se svými pocity.

Petra VoldanovaZdroj: archiv Petry Voldanové.

Na dlouhé oslavy ale nebyl čas. Ze soutěžního rytmu na dlouho vypadnout nemohla. Debut na profesionální soutěži se blížil. Odbyla si ho na začátku listopadu v anglickém Watfordu. S umístěním v TOP 6-12 byla třicetiletá sportovkyně spokojená. Před pár dny se Petra představila na soutěži v Rumunsku. Podruhé mezi profesionálními bikiny závodnicemi!