Předchozí
1 z 5
Další

Adam Charvát.Zdroj: Ronald Hansel

„Jiné sporty kromě hokeje jsem vyloženě nezkoušel, ale kdysi jsem chodil třeba na parkur nebo snowboard,“ vzpomíná na dětská léta. Jak Charvát pamatuje na své začátky? „Na začátky nemám nějaké vzpomínky, moc si to nepamatuju,“ směje se. Adam si nevybavuje ani své první trenéry. „Vybavuji si tváře, ale jména vůbec.“

Adam Charvát.Zdroj: Ronald Hansel

Jak se klub Bílých Tygrů změnil od doby, co Adam začínal? „Změnil se dost. Víc se investuje do mládeže a mladé hokejisty začleňují do seniorského hokeje,“ vypráví Charvát.

Adam Charvát.Zdroj: Ronald Hansel

Na základní škole neměl s učivem žádný problém. „Na základce to bylo v pohodě, protože rozvrh nám spojili s hokejem,“ říká v reminiscenci na povinná školní léta. „Nejlépe mi šel asi dějepis a nejhůře čeština, ta mě nebavila,“ vyjmenovává oblíbené, ale také méně oblíbené předměty.

Adam Charvát.Zdroj: Ronald Hansel

Nastala pro Adama na střední škole nějaká změna? „S příchodem na střední jsem to asi začal mít akorát víc na háku,“ směje se. „Nejraději jsem měl ekonomiku, protože jsme se vždy s Tomášem Ballatym hezky vyspali,“ pokračuje vtipně Charvát. „A jinak nevzpomínám ve špatném na žádný předmět,“ dodává.

Adam Charvát.Zdroj: Ronald Hansel

Vycházeli hokejistům učitelé vstříc, co se týče docházky a klasifikace? „Ano, vycházeli. Byli super,“ je vděčný Charvát. Charvát pokračuje ve studiu na vysoké škole. „Chodím na Ekonomickou fakultu Technické univerzity v Liberci,“ uzavírá.