Předchozí
1 z 5
Další

Odmala jsem psal příběhy, ze začátku hlavně kreslené seriály a povídky. Před šesti, sedmi lety jsem se rozhodl, že bych rád napsal něco pro děti, co bychom spolu mohli číst. Mám rád sci-fi a vesmír. Každý autor píše to, co by sám chtěl číst. Pro mě byl na prvním místě příběh ve fungujícím a věrohodně vesmírném prostředí. Na začátku jsem neměl větší ambice, než si psaní jen zkusit.

Václav DvořákZdroj: Archiv Václava Dvořáka

Jenže z pokusu nakonec vznikla kniha Písečníci a bludný asteroid. Nicméně si myslím, že sci-fi pro děti a mládež je ojedinělý žánr, který na pultech knihkupectví prostě chybí. Prodalo se více než tisíc kusů, což je pro neznámého autora a samonakladatele mimořádný úspěch, navíc omezený jen na Liberecký kraj.

Václav DvořákZdroj: Archiv Václava Dvořáka

Kniha dokáže zaujmout i mnohé kluky nečtenáře a všichni ostatní se určitě nemusí bát, že by se nudili. Čeká na ně napínavý a čtivý příběh z daleké budoucnosti plný sympatických postav. Přestože se příběh odehrává v hlubokém vesmíru, nakonec to nejdůležitější v něm je přátelství a touha dokázat nemožné. Písečníci a bludný asteroid budou v každé dětské knihovničce určitě ozdobou.

Václav DvořákZdroj: Archiv Václava Dvořáka

Cením si vítězství v soutěži Kniha roku Libereckého kraje. Jedná se o první literární ocenění. Byl bych rád, kdyby se to odrazilo na tom, že se o knize dozví co nejvíce lidí. V dnešní době nechodí lidé koukat do knihkupectví, co by si odnesli za knihu, ale jdou pro konkrétní titul.

Václav DvořákZdroj: Archiv Václava Dvořáka

Příběh Písečníků a bludného asteroidu je sice uzavřený, ale přesto jsem si vytvořil prostor pro jeho pokračování. Na něm pracuji, rozvíjím svět z prvního dílu a rád bych, aby pokračování do dvou let vyšlo. Nyní pracuji na dalším sci-fi pro děti a mládež. Snad se povede jeho vydání už příští rok…

Autor sci-fi Václav Dvořák s knihou Písečníci a bludný asteroid.Zdroj: Jakub Volný