Předchozí
1 z 6
Další

Kateřina DuškováZdroj: Archiv DFXŠ

Kateřina Dušková začala svou režijní dráhu v roce 1993, kdy předčasně opustila studium herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka v ročníku vedeném Jaroslavem Duškem. Roku 2001 následně složila státní zkoušku na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde vystudovala obor divadelní režie.

Kateřina DuškováZdroj: Archiv DFXŠ

Při studiu asistovala režisérovi Seregi Fedotovovi například při práci na inscenacích Mistr a Markétka v Klicperově divadle v Hradci Králové. Za svého zásadního učitele považuje režiséra Ivana Rajmonta. Za svou dosavadní kariéru nastudovala několika desítek inscenací.

Kateřina DuškováZdroj: Archiv DFXŠ

V Divadle F.X. Šaldy v Liberci do byly například Večer tříkrálový, Mnoho povyku pro nic, Hotel mezi dvěma světy, Králova řeč nebo Vražda v Orient expresu. V poslední době si zkusila i režii opery, když s libereckým souborem nastudovala Dvořákova Jakobína.

Kateřina DuškováZdroj: Archiv DFXŠ

Spolupracovala na inscenacích v Horáckém divadle Jihlava, ve Východočeském divadle Pardubice,v Městském divadle Most, v Činoherním studiu Ústí nad Labem, Divadle Na Vinohradech nebo v Divadle Na Fidlovačce. Kromě divadelní režie se, pokud to čas dovolí, věnuje rozhlasové práci.

Kateřina DuškováZdroj: Archiv DFXŠ

V čase, kdy se nevěnovala divadlu, pracovala jako novinářka a později PR manažerka obecně prospěšné společnosti Gender Studies. Letos Kateřina Dušková nastoupila jako šéfka libereckého činoherního souboru.

Kateřina DuškováZdroj: Archiv DFXŠ

"Nastupuji do zavřeného divadla. Divadla neúplného, bez diváků chladného a smutného, ale když se dnes podívám na obě jeviště, kde se připravují nové inscenace, cítím velkou sílu a energii a ruku v ruce s tím i naději, že brzy bude líp a hlediště Divadla F. X. Šaldy se znovu zaplní diváky, bez nichž je v divadle opravdu smutno,“ řekla při nástupu Dušková a dodal, že soubor jejího nového domovského divadla je jedinečný, složený z výrazných hereckých osobností, a ona se těší na spolupráci s nimi.