Předchozí
1 z 5
Další

Jsme profíci, a to nemyslím nikterak nafoukaně nebo povýšeně. Jestli něco umíme, tak je to produkce a profi přístup na plesech a vystoupeních. Na všem jsme schopní se domluvit a umíme improvizovat. Ale hlavně nás baví hrát, a to lidé prostě poznají. Playlist změním klidně uprostřed koncertu a na plesech hrajeme vždy podle lidí. Nikdy to není dogmaticky předepsané a playlist kolikrát dělám v den koncertu. Má to velký podíl na úspěchu.

Marek Ottl.Zdroj: Archiv Big’O’Bandu

Letošní rok se je ideálním. Neoslovujeme už roky nikoho, ale letos poprvé hrajeme jenom to, co chceme, a tam, kde je nám dobře. To beru jako největší úspěch plesové sezony. Staráme se o hudební doprovod například na Hejtmanském plese, Plese města Semily, Plese Severáčku či Plese Jablotronu.

Marek Ottl.Zdroj: Archiv Big’O’Bandu

Za top spolupráci bych rád vzpomněl na Davida Kollera, Ewu Farnou, Marka Ztraceného a Dana Bártu. To jsou muzikanti tělem a duší, ale hlavně i přístupem. Já chci ale prosazovat svoje lidi a svoje zpěvačky. Ti jsou nejlepší a akorát nemají čas hrát v Ordinaci.

Marek Ottl.Zdroj: Archiv Big’O’Bandu

Repec se mění neustále a doplňujeme ho podle aktuálních hitů ve světě. Pokud někdo napíše něco super i v České republice, tak to bude výzva i pro nás. Počet zhlédnutí na YouTube ani popularita nehrají hlavní roli. Musí být prostě top a mít správné tempo. Je to čistá intuice a z deseti nabídnutých písniček vezmu tak jednu.

Marek Ottl.Zdroj: Archiv Big’O’Bandu

Umělecky se nám povedlo asi vše, na co jsme sáhli, ale je za tím kupa práce a omezení osobního volna čili to není zadarmo. Co se nepovedlo? Určitě něco bylo, ale asi jsem to vytěsnil. Fakt nevím. Rádi bychom posunuli Big’O’Band do autorské roviny a tímto směrem už podnikáme nějaké kroky. Je to ale strašně těžké a rozhodně chceme hrát stále to, co hrajeme. Muzika je dvojí dobrá a špatná.

Marek Ottl.Zdroj: Archiv Big’O’Bandu