Předchozí
1 z 5
Další

Denisa Kusá.Zdroj: Petr Havel
Denisa Kusá se začala o líčení zajímat už na základní škole a postupně se v tom začala zdokonalovat. Jelikož ji to bavilo, pustila se do líčení a česání kamarádek a známých. „A s tím přišel i sen stát se vizážistkou, který jsem si splnila prostřednictvím pětitýdenního profesionálního kurzu,“ popsala začátky Denisa, která působí jako make-up artist.

Denisa Kusá.Zdroj: Archiv Denisy Kusé

Právě make-up artist se nezabývá jen běžným líčením, ale může popustit uzdu své fantazii. Lze ho přirovnat k umělci, jehož plátnem je obličej i lidské tělo. Měl by ovládat i úpravu vlasů. „Osobně se hodně zabývám účesy, češu drdoly a pletu copy. Vidím to jako velkou výhodu, protože jsem schopná klientku nalíčit i učesat,“ podotkla.

Ukázka tvorby Denisy Kusé.Zdroj: Petr Havel

Inspiraci čerpá převážně na sociálních sítích. Trendy se nenechá ovlivňovat, zkouší spíše různé styly a techniky. „Hodně extravagantní make-up, extreme, cut crease, hodně barevné stíny a teď i barevné rtěnky. To je styl, který mě baví. Jemnější líčení dělám spíše na svatby a na osobní foto make-up,“ svěřila se Kusá. Líčí podle sebe a přání klientek tak, aby se cítily dobře a líbilo se jim to. „Aktuálně frčí třeba husté vyčesané obočí, třpytivé linky, lesklé rty, barevné stíny, ale i přirozenost,“ podotkla make-up artistka. Osobně upřednostňuje výraznější líčení. Ale záleží vždy na čase a náladě.

Denisa Kusá.Zdroj: Archiv Denisy Kusé

Se soutěžemi zatím nemá zkušenosti a v tuto chvíli ji ani nelákají. Ale zaujala ji britská soutěž Glow Up. „Make-up artisté si v ní projdou různými odvětvími a musí ukázat hodně originality a kreativity,“ řekla Denisa Kusá z Liberce. Do budoucna by se ráda více zaměřila i na péči o pleť a předávání rad a zkušeností. Ukázat ženám, jak a čím o sebe pečovat a čím se líčit. Už radí kamarádkám a aktivně působí i na sociálních sítích, kde odpovídá lidem na otázky týkající se tohoto tématu. „Rozjíždíme s kamarádkou skupinu na Facebooku pod názvem Vše o líčení s Evou a Deni, kde budeme předávat rady, tipy a také prezentovat naši práci a zároveň tam budou moci přispívat i členové skupiny,“ doplnila Denisa. Dále spolupracuje s fotografkou Lucií Holoubkovou. 

Ukázka tvorby Denisy Kusé.Zdroj: Petr Havel

S fotografem Petrem Havlem plánuje uspořádat výstavu jejich společné tvorby. Také by chtěla absolvovat další kurzy. „Hlavně chci na sobě neustále pracovat,“ uzavřela vyprávění Denisa Kusá. Více o mě najdete na Facebooku a Instagramu