Předchozí
1 z 5
Další

Po dlouhých letech sezení před monitorem jak doma, tak i v práci, jsem se dostal do bodu, kdy jsem se cítil fyzicky na dně. Věděl jsem, že musím něco změnit nebo to nedopadne dobře. Po negativní zkušenosti s osobním trenérem v klasické posilovně jsem docházel na hodiny krav maga, kde jsem se poprvé doslechl o cvičení s kettlebelly.

Cvičitel Jakub Mirovský v libereckém gymu KB5.Zdroj: Deník / Kamil Košun

Okouzlilo mě, jak je cvičení promyšlené, zapadá do sebe a navazuje. Nejedná se o nahodilé seskupení cviků, aby se člověk zabavil. Jde nám o to zesílit, v tom se shodneme, ale jinak jsme, co se týče filozofie a přístupu, jinde. Jde nám sice i o nabrání svalové hmoty a zesílení, ale zároveň není cílem, aby člověk odcházel z lekce zničený, nedej Bože zraněný. Měl by mít dostatek sil na jiný sport a svůj osobní život.

Cvičitel Jakub Mirovský v libereckém gymu KB5.Zdroj: Deník / Kamil Košun

Když jsem žil v Praze, docházel jsem roky jako žák do KB5. Poté jsem se přestěhoval do Liberce a rozhodl se, že svůj koníček posunu dál. Za prvé se rád hýbu a do budoucna plánuji zbavit se sedavého zaměstnání. A navíc jsem idealista, baví mě učit a pomáhat lidem, v tom vidím smysl a naplnění.

Cvičitel Jakub Mirovský v libereckém gymu KB5.Zdroj: Deník / Kamil Košun

Od nápadu po realizaci uplynuly dva roky. Nejvíce času zabralo hledání ideálního prostoru s ohledem na kombinaci ceny, výkonu a lokace. Po podepsání smlouvy jsem otevřel studio během měsíce.Samotná lekce trvá hodinu a je hromadná, počet žáků je omezen prostorem na šest až osm. Po společné rozcvičce začíná individuální cvičení podle toho, na které úrovni se dotyčný žák nachází.

Otevření pobočky KB5 v Liberci. Jakub Mirovský (vlevo) předcvičuje.Zdroj: archiv Jakuba Mirovského

Zatím cvičení probíhá v pondělí a středy, v nejbližší době plánuji otevřít další termíny. Změna je život a ať už se lidé rozhodnou pro cokoliv, ať si nastaví rozumné cíle a vydrží. Pravidelnost plus dlouhodobost rovná se úspěch. A pokud by chtěli vyzkoušet, jaké je to v KB5, stačí dorazit na lekci, první je zdarma a spousta úsměvů navíc.

Jakub Mirovský.Zdroj: Deník / Jiří Louda