Předchozí
1 z 5
Další

Usměvavá blondýnka už více než dvě „pětiletky“ stojí po boku Tomáše Slavíka, extrémního bikera, kterému každoročně (již sedmkrát) při jednom ze seriálových závodů JBC 4X Revelations fandí tisíce lidí na Dobré Vodě. S organizací takových podniků a spousty dalších aktivit má plné ruce práce celý tým a Hedvika je jeho dobrou duší a na plný úvazek.

Hedvika Mikešová.Zdroj: Archiv

Jenže to by nebyla Heduš, kdyby jí to stačilo. Co dělá právě teď? Neuhodli byste. Chodí na houby s bramborovými koši. „Páteční návštěvy lesa byly obě fantastické a úspěšné. Ryzce, kováři, podhříbky, křemenáči, kozáci, babky, dutonoháči, praváci, v lese se odehrává sen, ale já nespím. A všechny moje udělaly radost někomu jinému, těm, kdo se do lesa nedostanou, ať už kvůli práci nebo zdraví. A tak to má být,“ líčí Hedvika.

Hedvika Mikešová.Zdroj: Archiv

Český les jí trochu chyběl, před pár dny se vrátila z dovolené v Thajsku. „Aktuálně je Thajsko, co se minimálně ostrovů týká, poměrně opuštěné a tak pokud nemusíte lidi, doporučujeme. Je to země barev, úsměvů, občas i trošku falešných a prozíravých, a fantastického jídla,“ popisuje dovolenou s Tomášem a přáteli.

Hedvika Mikešová.Zdroj: Archiv

Není ale čas sedět s rukama v klíně. Tedy respektive sedět ano a držet je v klíně i s háčkem a vlnou. Její vášní je ruční práce a na letošních Podzimních jabloneckých trzích už měla se svou značkou POM-POM i vlastní stánek.

Hedvika Mikešová.Zdroj: Archiv H. Mikešové

A předtím se ještě konaly Tatrhy v Jablonci. Neutuchající invence přivedla Hedviku i sem. Ve stánku Tři šťávy byly, jak se dá předpokládat, nejen tři druhy perlivých šťáviček, ale i muffinky a koláče: „Čekaly jsme všechno možné, ale tohle?! Tohle teda ne, odjely jsme domů vyprodané a moc šťastné, a to je pro nás fantastický nakopávák a slibujeme, že jste se s námi neviděli naposledy.“ 

Hedvika Mikešová.Zdroj: Archiv H. Mikešové