Předchozí
1 z 5
Další

Hodně let jsem se na otevření květinářství připravovala a o vlastním květinovém obchodu snila. Napadlo mě to poprvé už na střední škole, kdy jsem si našla brigádu v květinářství. Je to krásná práce, která je pro mě velkou radostí. Název Z Herbáře jsem vymýšlela spolu s manželem a mamkou. Přála jsem si něco českého, něco spojeného s květinami.

Hana Mrklasová.Zdroj: Deník / Jiří Louda

Vlastně celý život mě práce s květinami provázela. Pracovala jsem jako brigádnice v květinářství i během studia. Pak jsme byli s manželem na Novém Zélandu a po návratu do Čech jsem si našla práci v Jablonci, kde jsem rok pracovala na Střední uměleckoprůmyslové škole a pomalu jsem vymýšlela cesty ke splnění snu.

Hana Mrklasová.Zdroj: Deník / Jiří Louda

Je to skvělý pocit, když víte, že práce pro vás není jen nutností, ale také koníčkem. Nejsem kancelářský typ a věděla jsem, že potřebuji dělat něco kreativního, abych byla opravdu šťastná a netěšila se jen na víkendy, ale také na začátek pracovního týdne.

Hana Mrklasová.Zdroj: Deník / Jiří Louda

Nejraději vážu. Baví mě i tvoření věnečků nejkrásnější jsou na podzim, kdy je možné sehnat nádherné přírodní doplňky na jejich zdobení. Snažím se o to, aby každá květina, kterou někdo daruje a koupí, ode mě byla taková, jakou bych já sama někomu blízkému uvázala.

Hana Mrklasová.Zdroj: Archiv Hany Mrklasové

Moje sestra má svatební agenturu. V posledních letech si vzájemně pomáháme. Helena se mnou na některých svatbách a akcích vymýšlí květinové a další dekorace a pomáhá mi s jejich realizací. Nejraději mám moment, kdy předávám svatební kytici právě nevěstě. Je to totiž šťastná chvíle. Květina je pro ni doplněk, který si pečlivě vybírá.

Hana Mrklasová.Zdroj: Deník / Jiří Louda