Předchozí
1 z 5
Další

Tomáš BallatyZdroj: archiv Tomáše Ballatyho

Proč se vůbec Tomáš Ballaty rozhodl pro florbal? „Florbal jsem začal hrát před 10 lety a rozhodl jsem se pro něj v průběhu základní školy, kdy jsme jezdili na různé školní turnaje a celkem se nám dařilo, tak jsem si řekl, že to zkusím za Liberec, když mě ten sport baví,“ prozrazuje Ballaty.

Tomáš Ballaty (v černém)Zdroj: archiv Tomáše Ballatyho

„Florbal byl můj první a poslední sport, který jsem za nějaký tým zkusil. Jinak se nebráním žádnému sportu, ale vrcholově už jsem nic jiného nedělal,“ potvrzuje, že florbal je pro něj na prvním místě, co se týče výběru sportů. Momentálně mám za sebou první sezónu v mužském B-týmu FBC Liberec, který hraje divizi,“ upřesňuje. Také Ballaty se musel vypořádat s koronavirovou krizí, která ovlivnila jeho přípravu a trénink. „Po proflákaném začátku karantény jsem po měsíci začal pravidelně cvičit doma a díky hezkému počasí jsem začal chodit na výlety, takže jsem se trochu udržoval. Teď už nám ale zase začaly tréninky a můžeme se vrátit k florbalu,“ říká s potěšením.

Tomáš Ballaty (čtvrtý zleva v horní řadě)Zdroj: archiv Tomáše Ballatyho

Tomáš se nevěnuje pouze florbalu, zároveň totiž studuje obor rekreologie na Technické univerzitě v Liberci. „Obor, který studuji, jsem si vybral z důvodu sportovního zaměření, možnosti absolvování různých kurzů a doporučení kamaráda. Studium zatím probíhá bez problémů a nemůžu si stěžovat.“ Také školství zasáhl koronavirus. Jak probíhala výuka jednotlivých předmětů? „V některých předmětech fungovala výuka formou on-line přednášek, u jiných jsme mezi sebou komunikovali prostřednictvím e-mailu a postupně vypracovávali úkoly a seminární práce.“

Tomáš Ballaty (vpravo)Zdroj: archiv Tomáše Ballatyho

Momentálně probíhá zkouškové období, které musí také splňovat hygienické podmínky. „Některé zápočty už mám za sebou, ty probíhaly on-line, párkrát nám průběh znepříjemnily výpadky, většinou ale vše proběhlo bez komplikací. Později mě ale čekají také zkoušky přímo ve škole,“ nastiňuje Ballaty plán na další dny a týdny. „Dříve, když jsem hrál za dvě kategorie najednou, to bylo těžší, protože jsem měl více zápasů a tréninků, ale zvládnout se to dalo v pohodě. Momentálně mám režim trochu volnější a spíš se věnuji škole, v průběhu prázdnin nám ale začne letní příprava a poté sezóna, takže o zábavu bude opět postaráno,“ odvětil na dotaz, jak moc těžké je časově skloubit studium a florbal.

Tomáš Ballaty (druhý zleva)Zdroj: archiv Tomáše Ballatyho

Jaký předmět ho nejvíce zaujal? „Jelikož jsem se s něčím takovým setkal poprvé, tak pro mě byla celkem zajímavá výuka anatomie. Poté jsem měl například hodiny basketbalu a volejbalu, které mě také bavily. Kdybych měl vybrat předměty, které mi nejsou zrovna moc sympatické, tak asi makroekonomie a gymnastika.“ A jaká bude budoucnost? „Pro mě velmi těžká otázka. Asi bych ale chtěl postupem času odjet do zahraniční, poznat nová místa, lidi a třeba se mi naskytne nějaká zajímavá příležitost,“ uzavírá Ballaty.