Předchozí
1 z 5
Další

Jsem člověk, který má potřebu neustále něco tvořit, něco ze sebe vydat. Je mi blízký jakýkoliv materiál, ať už se jedná o dřevo, kámen či sklo. Baví mě přetvořit věci, které už dosloužily svému účelu. Vezmu je, pracuji s nimi dál a vytvořím něco nového, přidám jim další hodnotu, novou tvář. Do Liberce jsem přišel hlavně kvůli horám a během studia na Technické univerzitě v Liberci jsem poznal řadu zajímavých lidí.

Jakub NeufussZdroj: Deník / Kamil Košun

Už jako malý kluk jsem ořezával nějaké klacky. Pamatuji si na návštěvy prarodičů, kde to samotné prostředí jako dědova dílna, stodola či ovocné stromy podněcovaly k tvorbě. A tak přišly první drobné úrazy při práci s nožem, a to mi vlastně zůstalo až dodnes. Na Textilní fakultě vedu tiskařskou dílnu.

Jakub NeufussZdroj: Deník / Kamil Košun

Textil určitě smysl má, pro mě osobně je důležitá kvalita materiálu a komfort. Je to potřeba a obor má budoucnost. Mezi studenty se určitě najdou kreativci, ve kterých něco je. Je to hlavně o nich, musí chtít sami.

Jakub NeufussZdroj: Deník / Kamil Košun

Brýlové obruby vyrábím ze starých lyží a snowboardů. Dlouho jsem nosil čočky, přestaly mi vyhovovat a začal jsem nosit brýle a to i přesto, že nabídka optik mě neoslovila. Nejdřív jsem vyzkoušel vyrobit brýle ze snowboardu, následoval dlouhý vývoj a předloni jsem s nimi šel tak trochu ven. Nicméně dveře zatím úplně neotvírám, nechávám to plynout, kdo chce, tak si mě najde.

Jakub NeufussZdroj: Deník / Kamil Košun

Než se do toho pustím, potřebuji daného člověka poznat. Jaké má koníčky, co ho baví a podobné věci. Pak si změřím jeho obličej, aby mu brýle přesně padly a dobře seděly. Je to hodně kontaktní. Brýle vyjadřují část osobnosti, představují poznávací znamení. Následuje pak samotná výroba.

Jakub NeufussZdroj: Deník / Kamil Košun