V hledišti usedl také Milan Uherek, který zavzpomínal na počátky sboru. „Rodina mé manželky pocházela z Hukvald na Moravě, z regionu, kde se narodil i Leoš Janáček. Když k nám příbuzní přijeli do Liberce na návštěvu, vždycky nám zpívali své lidové písničky. Samozřejmě, že včetně lašských koled. A my jsme s Jiřinou tehdy některé z nich upravili a použili pro repertoár Severáčku,“ svěřil se Milan Uherek publiku.

Jak připomněl, s manželkou se seznámili písničkou U Dunaja stála. A lidové písničky pak provázely celý jejich život v čele proslulého dětského pěveckého sboru. „Zpívejte a budete mnohem, mnohem šťastnější,“ vyzval diváky Milan Uherek.

Vánoční koncert Severáčku otevřeli ti nejmenší zpěváčci, s nimiž se na pódium postavili také jejich rodiče. Společně zazpívali koledu Půjdem spolu do Betléma. „Už přes dva roky zpíváme nejen s dětmi, ale také s jejich rodiči,“ vysvětlila sbormistryně Silvie Pálková.

Základ Vánočního koncertu tvořily české a moravské lidové koledy. Před publikem se blýskly nejprve děti z oddělení Plamínci a Broučci I a Broučci II. Nejmenší zpěváčci zaujali, jak už to při koncertech Severáčku chodí, nejen svými hlásky, ale i svou bezprostředností.

Při pohledu na drobotinu na jevišti si mnozí návštěvníci ani nevšimli, že občas někdo z nejmenších začal jindy, než měl, a pokud si toho divák všiml, považoval to za roztomilé. Proto vystoupení nejmladších členů sboru nedoprovázel jen potlesk, ale občas i pobavené zašumění v sále. Těm otrkanějším členům Severáčku, Dívčímu komornímu sboru a hlavnímu sboru, pak patřila především druhá půle koncertu.