VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Zpěvák Sebastian studoval na Textilce. Nesnášel ranní vstávání

Liberec /SERIÁL, ROZHOVOR, VIDEO, FOTOGALERIE/ - V rámci seriálu "Liberec město módy" vám přinášíme report ze soutěžní módní přehlídky a rozhovor s absolventem Střední průmyslové školy textilní - zpěvákem Sebastianem Navrátilem. Liberecká „Textilka" minulý týden pořádala módní soutěž pro oděvní školy z celé republiky i Slovenska a dokonce i základní školy z Libereckého kraje.

29.9.2015
SDÍLEJ:

ODĚV A TEXTIL 2015. Druhý ročník soutěžní módní přehlídky Střední průmyslové školy textilní Liberec.Foto: Deník/Hana Langrová

Nejenom fashion show, ale i divadelními a tanečními představeními předváděli své modely žáci ze základních a studenti ze středních škol. Druhý ročník soutěžní akce Oděv a textil 2015 pořádá pro školy z celé republiky a Slovenska liberecká Střední průmyslová škola textilní.

ODĚV A TEXTIL 2015. Druhý ročník soutěžní módní přehlídky Střední průmyslové školy textilní Liberec.Kolekce byly velmi rozmanité. Modelky i modelové předváděli formální, sportovní i každodenní oděvy.

Režisér Tim Burton

U žáků ze základních škol byl velice populární režisér Tim Burton a jeho animované snímky Mrtvá nevěsta a Alenka v říši divů. Ne všichni umělci předváděli oděvy, na přehlídce nechyběly ani doplňky v podobě klobouků či deštníků. Přehlídky mladších návrhářů byly více scénické a výtvarné. Některé mini přehlídky připomínaly i divadlo.

I několik středoškoláků si připravilo divadelní módní přehlídku. Vynikala kolekce Počasíčko, která dokonce měla i divadelní scénu dva domečky. Panenka a panáček předvedli svůj taneček na deštivé a slunečné počasí. Na konci se představili společně.

Punk a odstíny šedi

ODĚV A TEXTIL 2015. Druhý ročník soutěžní módní přehlídky Střední průmyslové školy textilní Liberec.Starší kolegy ze středních škol inspirovalo u kolekcí mnoho vlivů, některé oděvy tvořily dokonalý protipól.

Středoškoláci vytvořili kolekce inspirované punkem, různými státy a jejich kulturami, princeznami v dnešní době, zvířaty… Některé minipřehlídky se nesly v jedné nebo v kombinaci několika barev či vzorů modré, černočervené, kára, odstíny šedi…

„Soutěží se ve třech kategoriích: základní školy Tvoříme z textilu, druhá kategorie Mileta nás obléká pro střední školy. Tato kategorie se každým rokem mění a představuje vždy nějakou oděvní firmu z České republiky. Třetí kategorie Můj styl obsáhla nejvíce kolekcí, přes čtyřicet," popsal ředitel liberecké střední školy Petr Luksch.

Liberecká „Textilka" se soutěžní módní show nezúčastnila, jen na sebe chtěla upozornit a poukázat na možnost propojení mezi základní, střední a vysokou školou.

„Mrzelo nás, že se neúčastnilo více základních škol z Libereckého kraje," řekla za školu Jana Kočí.

NÁZOR POROTCE:

Módní návrhářka Jitka Klett ze Slovenska

Myslím, že se tu potkala hodně zajímavá seskupení soutěžících. Vidím kreativitu a inspirace ze všech možných stran. Mladší návrháři měli scéničtější přehlídky. Asi se u nich ani neočekává, že zohlední potřeby na běžné nošení. Kolekce jsou ještě dětské. Více inklinují k tvorbě estetiky než k módě. Je to tak správně. Je těžké hodnotit vše dohromady, protože kolekce zde prezentované jsou hodně odlišné. Je to otázka všech takových soutěží. Je lepší, když jsou kategorie zúženější, abychom mohli snadněji hodnotit inspirace, které návrháři využili. Překvapily mě asi čtyři kolekce, které kombinovaly řemeslo a alternativu.

ROZHOVOR

Rozhovor se zpěvákem Sebastianem Navrátilem, absolventem liberecké „Textilky"

Sebastian: Největší problém mi dělalo vstávání

SEBASTIAN NAVRÁTILLiberec - Absolventem liberecké „Textilky" je i zpěvák Sebastian Navrátil, jenž se proslavil hitem Toulavá. Již brzy míří do rádií další jeho singl. Nejenom o něm a škole vyprávěl v minirozhovoru.

Jaký jsi studoval obor? Bavil tě?

Studoval jsem obor Textilní výroba a podnikání. Než jsem ho dokončil, trvalo mi to pět let, ne čtyři. Měl jsem takový průšvih, ale nakonec se mi podařilo zvládnout i maturitu.

Říkal jsi, že ti dělalo velký problém vstávání?

Chodil jsem pozdě nebo vůbec. Když jsem nechodil vůbec, tak byly problémy, takže jsem začal chodit tak, jak jsem vstal. Bylo ve škole známé, že přijdu v deset nebo v jedenáct, ale hlavně, že přijdu. Stalo se, že jsem měl dost neomluvených hodin. Dokonce jsem dostal trojku z chování. Ne, že bych se neuměl chovat, ale právě kvůli pozdním příchodům. Je to trošku nezdvořilé, takže jsem se v tom zlepšil a skoro všude chodím včas.

To je pravda, na náš první rozhovor jsi přišel včas.

Možná ještě dřív. (Smích)

Zajímá tě móda? Ano, sleduji to. Přehlídka se mi moc líbí.

Nevěděl jsem, jak to funguje. Myslel jsem si, že to bude třeba deset modelů, ale jsou to spíše menší kolekce a je jich vážně moc.

Měl jsi na soutěžní přehlídce nějakého favorita?

Hodně mě bavilo vystoupení holčičky ze základní školy, co tančila. Předváděla šaty na téma Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Bylo to super, krásný baletní výkon.

Co chystáš jako zpěvák?

Teď jsem dodělal nový singl, který nejspíš vyjde 4. října.

Byla to ta první píseň, co jsi dnes zpíval?

Ano, ale v jiné verzi. Normálně ji hraji s kapelou. Jmenuje se Záchranný bod. Klip už je natočený, zrovna se stříhá. Jedu teď s Voxelem podzimní turné. V březnu deska.


Autor: Hana Langrová

29.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ NA ROZVOZ BALÍKŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Rozvoz balíků, Požadujeme:, - řidičský průkaz - řízení nákladních automobilů - skupina C, - profesní průkaz řidiče, psychologické vyšetření, - časovou flexibilitu, samostatnost a spolehlivost, - praxe v oboru vítána, - jazykové znalosti nevyžadujeme, Zaslat životopis emailem! Vybraní uchazeči budou obvoláni k osobnímu pohovoru. Neosloveným zájemcům děkujeme za účast a omlouváme se, že je z kapacitních důvodů nebudeme o nepostoupení k ústnímu pohovoru vyrozumívat jednotlivě.. Pracoviště: Mg services s.r.o.-001, 463 12 Liberec 25. Informace: Jiří Lupoměský, +420 725 805 160.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha strojů na výrobu potravin a příbuzných výrobků OBSLUHA STROJŮ NA VÝROBU POTRAVIN. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Krátkodobé zaměstnání na 3 měsíce, Náplň práce: seřizování, obsluha a dohled na stroje k mísení, pečení a jiné přípravě chleba a cukrářských výrobků v pekárně, výpomoc při plnění pracovních úkolů obsluze strojů a zařízení. Vykonávají různé jednoduché a rutinní manuální činnosti ve výrobě, přepravě zboží, materiálů, zařízení a jiných předmětů na pracoviště a přemístění hotových výrobků, čištění strojů, zařízení, nástrojů a odstraňování překážek ze strojů., Požadavky: dobrý zdravotní stav, Prašné prostředí, horko, manipulace s desinfekčními prostředky, Hlásit se e-mailem nebo si dojednat osobní schůzku předem telefonicky v pracovní dny od 10.00 do 16.00 hod.. Pracoviště: Praim-work s.r.o.-002 (united bakeries a.s.), Rochlická, č.p. 1107, 463 11 Liberec 30. Informace: Andriy Khalus, +420 775 485 817.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě POMOCNÝ/Á DĚLNÍK/CE VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Požadujeme dobrý zdravotní stav, odpovědnost, samostatnost, flexibilitu, zručnost, Hlásit se e-mailem nebo předem telefonicky od 6.00 do 12.00 hod.. Pracoviště: Delta invest job o.z.-003 (grupo antolin bohemia, a.s.), Svárovská, č.p. 696, 463 03 Stráž nad Nisou. Informace: Miloslav Pros, +420 775 588 928.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 13 000 Kč

Pomocní pracovníci v zahradnictví POMOCNÝ PRACOVNÍK V ZAHRADÁCH. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Práce v okrese Liberec., Hlásit se osobně v pátek v době 8.00 až 11.00 hod. v kanceláři v budově Finančního úřadu, 6. patro kanc. č. 604, ul. 1. máje 97/25, Liberec III, popř. předem telefonicky v pondělí až pátek od 8.00 do 13.00 hod... Pracoviště: Darostav s.r.o.-001, 1. máje, č.p. 97, 460 07 Liberec 7. Informace: Mykhaylo Danylych, +420 605 900 009,777 992 608.


NAHLAS Petra Vondřicha.

NAHLAS Petra Vondřicha…Óda na Žulák

Stadion Nižnij Novgorod (Nižnij Novgorod, 44 899 diváků). Tato aréna je situována na místě zvaném Strelka, kde se stékají řeky Volha a Oka. Její design je inspirován přírodními živly vodou a větrem. Také tento stánek byl postaven speciálně pro šampionát.
40

Trenérský rekordman či největší karetní hříšníci. Nabízíme fakta o MS v Rusku

KRÁTCE: Co se děje na Liberecku? Přečtěte si stručný přehled

Liberecko – Přinášíme krátké zprávy z vašeho okolí, tentokrát z Liberce, Vratislavic a Turnova. 

OBRAZEM: Malí čápi dostali kroužky

Čapí rodinka z Jezvé se rozrostla o tři přírůstky. Ochránci těchto krásných opeřenců je i přes těžko přístupné hnízdo na komíně okroužkovali. 

OBRAZEM: Plochou dráhu v Pavlovicích ovládl Dán Michel

Liberec – Dán Patrick Michel získal nejvíc bodů v semifinále Mistrovství světa juniorů na ploché dráze a v Pavlovicích tak zvítězil. 

FOTO: Šaldovo divadlo končí sezonu tragédií

Liberec - Slavné drama německého klasika Friedricha Schillera Úklady a láska má nově na programu liberecké Šaldovo divadlo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT