Již od zítřka budou mít liberečtí diváci možnost sledovat představení známého cirkusu Jo–Joo. Cirkus nese jméno svého principála a zakladatele Jaromíra Joo. Narodil se 30. 8. 1955 v Rychnově nad Kněžnou rodičům Jaromírovi a Stanislavě Joo.

Od dětských let se věnoval tréninku v cirkusové manéži, především žonglování a provazochodectví. Během působení v Československých cirkusech a varieté byl zařazen jako artista již zmíněných disciplín. Působil také ve Varieté Praha v Lucerně a v brněnském varieté Rozmarýn. Zúčastnil se festivalu na Kubě. Hostoval také v Mongolsku, Rusku a tehdejší NDR.

Po revoluci založil svůj vlastní podnik, jehož je jediným vlastníkem, čímž navázal na rodinnou historii předků. Je ženatý s manželkou Marcelou, má dvě děti: Patrika a Marcelu. Dnes můžeme zhlédnout Jaromíra Joo v manéži při žonglérském vystoupení. Ale hlavně při unikátním výcviku leoparda, který jako jediný v Evropě vystupuje pouze na vodítku bez ochranné klece. Této ojedinělé důvěry mezi šelmou a člověkem získal dlouhodobým koncepčním výcvikem, při kterém razil a dodnes razí heslo cukru a trpělivosti.

Nejen s výsledky tohoto výcviku se mohou diváci seznámit při představeních, která cirkus v Liberci odehraje.