537 let je letos dohromady sedmi interpretům, kteří společně vystoupí v liberecké Home Credit Areně. Koncert bude trvat čtyři hodiny a přepůlí ho jedna přestávka.

Inspirovalo je Německo

Liberecká zastávka je druhá a vychází na čtvrtek 2. dubna v Home Credit Areně.

Na koncertě zazpívají Josef Zíma, Eva Pilarová, Yvetta Simonová, Karel Kahovec, Karel Štědrý, Pavlína Filipovská a Viktor Sodoma. Doprovodí je čtyři kapely.

„Několikrát jsem zhlédl koncerty v Německu, na kterých se účastnil Karel Gott, a které byly oslavou starých hitů a lidových písní. V roce 2006 mě nadchla zcela zaplněná a aplaudující olympijská aréna v Mnichově. Vedle Karla Gotta vystupoval na koncertě slavný Vinnetou Pierre Brice a plejáda domácích interpretů," vysvětluje manažer turné Jaroslav Topercer.

Sedmička také natočila jako hold Voskovcovi a Werichovi píseň Nebe na zemi. Skladatelští velikáni se narodili před 110 lety.

Vše bude živě

Zpěváci se dušují, že koncert bude živý. Některé písničky budou muset zkrátit do medley, a proto teď s kapelami vše poctivě znovu nacvičují.

Zpěváky doprovodí devítičlenný orchestr Evergreen Band, jediný Karel Kahovec bude zpívat s kapelou George & Beatovens a nezapomene ani na jejich původního frontmana Petra Nováka. Představí se také kapely Rangers Band a Patrola Šlapeto.

Milenci v texaskách i Montiho čardáš

A co budou legendy hrát? Kdo by neznal pohádkový hit Rozvíjej se poupátko? Každé malé dítě. Stejně tak Prstýnek. A kdo nezná hity Včera neděle byla, Mám malý stan, Milenci v texaskách, Paní v Černém, Hříšní lidé, Svou lásku jsem rozdal, Náhrobní kámen, Kingston Town, Neplač malá, Montiho čardáš, Zuzana, Tereza, Hello Dolly, Je po dešti, Říkej mi to potichoučku, Parní stroj nebo Žárlivý Kakadu? To je ale jenom zlomek hitů všech interpretů.

Koncert začne v 18 hodin a vstupenky na něj se stále prodávají od 399 do 799 Kč v sítí TicketPro a TicketArt.

Co uslyšíte?

V podání Yvetty Simonové, Evy Pilarové, Pavlíny Filipovské, Josefa Zímy, Karla Štědrého, Karla Kahovce a Viktora Sodomy zazní například hity:

Prstýnek, Rozvíjej se poupátko, Včera neděle byla, Mám malý stan, Milenci v texaskách, Paní v Černém, Hříšní lidé, Svou lásku jsem rozdal, Náhrobní kámen, Kingston Town, Neplač malá, Montiho čardáš, Zuzana, Tereza, Hello Dolly, Je po dešti, Říkej mi to potichoučku, Parní stroj, Žárlivý Kakadu? a mnoho dalších.

Zpěváky doprovodí: Evergreen Band, George & Beatovens, Rangers Band nebo Patrola Šlapeto.