Zdaleka se nejedná o vyčerpávající seznam. Jarní slunce ale dává připomenout, že se léto blíží…

Liberec

Přímo v centru Liberce se 12. června uskuteční inde/alternative/post–rock open air festival s názvem Burn it. Místem konání bude prostranství před technickým vchodem do areálu výstaviště v Liberci a mezi kapelami se objeví Please the Trees, Rosemary, Lukin a další. Druhým festivalem, který má v Liberci již několikaletou tradici, je podzimní festival Hradby. Ten se koná na „hradbách“ pod střední zdravotnickou školou. Více informací o obou festivalech najdete na : www.hradbycrew.cz.

Turnov

V Doubí u Turnova se 26. června koná pátý ročník Rubbish Fest Rock Open Air festival. Mezi vystupujícími kapelami by se měly objevit Kurtizány z 25. Avenue, Egotrip, Imodium a další rokové skupiny. Více informací na webu festivalu: www.r-fest.cz.

Jedním z nejznámějších festivalů, nejen v regionu, je Benátská noc na Malé Skále. Festival se letos koná od 30. července do 1. srpna. Program je tradičně nabitý nejlepšími festivalovými kapelami, tento rok se zde objeví například Richard Müller, No Name, Horkýžeslíže, Doga, Krucipüsk a mnoho dalších. Detailní informace na webu: www.benatskanoc.cz.

Česká Lípa

V Žizníkově u České Lípy se od 1. do 3. července koná Real Beat open air festival, který se zaměřuje na reggae a etnickou muziku. Hlavní hvězdou festivalu bude Toots & The Maytals, z českých kapel například Švihadlo, Sto zvířat. Více informací na : www.realbeat.cz.

V rámci putovního kulturního festivalu České hrady se na Bezděz od 6. až 7. srpna uskuteční hudební večer se skvělými kulisami pod otevřeným nebem. Mezi vystupujícími kapelami najdete Monkey Business, Anetu Langerovou, Dana Bártu, Katarínu Knechtovou, Support Lesbiens, Vypsanou fixu a mnoho dalších známých jmen.

Informace na adrese www.ceskehrady.cz. Další festivaly se konají v Harrachově na skokanských můstcích, kde proběhne od 6. do 7. srpna Keltská noc. Velmi známým festivalem je Roch for people v Hradci Králové, letos v termínu od 3. do 6. července. Nejen hudebních festivalů se během léta koná velká spousta. Proto je možná dobré začít hledat ten správný a nejlepší hned, jak zafouká první teplý jarní vítr. Na fotografii festival Mácháč, další z mnoha letních hudebních akcí pod širým nebem.