Pohádka je vhodná pro děti od čtyř let. Hrají v ní čtyři herci a spousta loutek od javajek přes manekýny, malé marionety až po maňásky.

Pohádku napsala na motivy známé anglické pohádky Jack and the Beanstalk Iva Peřinová.

„Je to poetická pohádka a je psaná částečně ve verších. Na rozdíl od původní předlohy zvýraznila autorka zápornou povahu obra, přidala poetickou funkci oblačné dívky Aster, která hrou na violoncello uspává každé ráno hvězdy, aby přes den nesvítily,“ prozradila Magdalena Párová z Naivního divadla. Iva Peřinová změnila i povahu hlavního hrdiny mladého Janka.

„Do vínku Jankovi přidala mnohem více právě oné příslovečné „jankovitosti”. I díky tomu má příběh spád, údernost a humor. O ten se rovněž stará čtveřice herců, kteří z pohádkového hraní co chvíli vystupují a vtipně glosují průběh děje. Neváhají dokonce v nejdůležitějších okamžicích příběh zastavit, vrátit děj zpět a znovu sehrát zpomaleně, aby snad někomu z diváků něco neuniklo,“ slibuje Párová.

Mladý Janek se ocitne v oblacích a nechce se mu zpět. Nahoře se totiž seznámí s krásnou „oblačnou” dívkou Aster. Jenže ta slouží zlému nebeskému obrovi, který se živí zlatými vejci a především člověčinou…