V sobotu jsme s dětmi navštívili 6. ročník Žabího festivalu v Ekocentru Oldřichov v Hájích. Děti si vyrobily záložky do knížky se žabkami, nakreslily řadu žab. Žáby si v počítači i poslechli – jejich skřehotání pak poznávaly v počítačovém kvízu. Velký zájem vzbudily přednášky o obojživelnících. Hlavní a nejdůležitější akce Žabího festivalu – sběr a zachraňování migrujících žab před téměř jistou smrtí na silnicích se ale nekonala. Počasí totiž žabám nepřeje a ty se v takové zimě jaká panuje rozmnožovat nehodlají. Ani zmařený výlet k Šolcovu rybníku ale žabí festival nepokazil.

O to větší byl zájem návštěvníků o stálou expozici Jizerské hory všemi smysly, kterou děti i dospělí procházeli třeba i několikrát za sebou. Nadšení dětí vzbuzovala i malá jehňata a kůzlata v kontaktní ohradě. A samozřejmě oblíbená sto osmdesáti kilová ochočená prasnice Edunka, která si užívala slunného dne na sněhu.

Už se těším na 27. duben, kdy pojedeme do Ekocentra na Den Země, tam se bude i jezdit na koních! Všechny festivalové aktivity si v Ekocentru Oldřichov v Hájích v sobotu vyzkoušelo více než dvě stě návštěvníků, tak velký zájem o festival vyvolal určitě i vstup zdarma.