Liberecké Divadlo F. X. Šaldy získalo dvě širší nominace. První v kategorii balet ženy nominovala odborná porota členku baletního souboru Šaldova divadla Janu Schweitzerovou za roli Vášeň v inscenaci Nebezpečné známosti.

Teprve jednadvacetiletá Jana Schweitzerová absolvovala Taneční konzervatoř v Brně a studium úspěšně dokončila v roce 2010. Na Brněnské konzervatoři studovala nejen klasický tanec, ale i tanec lidový, historický a moderní. Diváci ji mohou vidět v inscenacích Nebezpečné známosti, Nikdy nekončící příběh a Periferie.

Druhou širší nominaci na Thálii 2011 v kategorii opereta, muzikál muži získal Josef Zíma za roli Hajného Štětivce ve hře Na tý louce zelený .

„Jsme potěšeni, že herečka z našeho souboru i hostující herec byli takto oceněni a že se v nominacích Thálie na naše divadlo nezapomnělo. Zvlášť mě těší, že je za balet nominovaná tato naše členka. Motivuje to naše domácí herce k činnosti. Co se týče pana Zímy, neskrývám smutek, že je to jen širší nominace. Vzhledem k jeho životnímu jubileu a jeho výborné formě bych si přál, aby byl právě tento herec oceněn Cenou Thálie. Podle mě by si to zasloužil. Už jen za to, že v tak vysokém věku stále hraje,“ řekl ředitel Divadla F. X. Šaldy Martin Otava a dodává, že kdyby záleželo na libereckých divácích, kteří na Josefa Zímu chodí na představení Na tý louce zelený, určitě by Thálii dostal.