Koncert se uskuteční ve čtvrtek 22. ledna od 19.30 hodin v Experimentálním studiu v Lidových sadech.

Zahraje i smyslbeat Vobezdud

Příznivci alternativní muziky se mohou těšit především na energickou budoáří dámu Martu Svobodovou s kapelou Furré, a dále na dívčí smyslbeat Vobezdud. Dívčí odvázaná kapela Vobezdud není na Liberecku zcela neznámým pojmem, už se v projektech agentury Štěk objevila.

Diváci budou mít v rámci večera příležitost poslechnout si zpěvačku a houslistku skupiny Maraca Gabrielu Vermelho, která do Liberce dorazí se sólo programem.

Maraca byla založena ve Zlíně v roce 2000 a ve své hudbě mísí exotické vlivy s jazzem, rockem a elektronikou. „Když jsme s WorldExperimentem začínali, nepočítali jsme s žádnou masovou návštěvností. Etnická muzika tolik netáhne, ale naše koncerty si své publikum našly a počet fanoušků roste. Ovšem bez podpory města bychom naše projekty takhle dlouho dělat nemohli,“ zdůraznila za Štěk Štěpánka Kašparová.

„WorldExperiment jsme založili proto, abychom lidem nabídli i jinou muziku, a je pravda, že několik kapel, co u nás začínalo, například Květy nebo Traband, má dnes jméno po celé republice. Do budoucna by nás potěšilo, kdyby etnickou hudbu začal hrát i někdo z Liberce,“ dodala.