Hity domácí i světové hudební scény od Beatles přes Nirvanu až k legendárním písničkám Osvobozeného divadla nabídne koncert Vojtěcha Dyka s big bandem B Side Band. Zpěvák Nightwork vystoupí s jazzovým tělesem v Divadle F. X. Šaldy v sobotu 8. prosince od 19 hodin. Vstupenky jsou již vyprodané.

„Ono to spojení se u mě celkem nabízelo. Vyrůstal jsem v rodině, kde jazz a swing byly něco jako chléb s máslem a navíc mé megalomanské srdéčko si rádo plní velké sny a co je většího než bigband? Už jen symfonický orchestr a s tím už já zpíval. Ale hlavně jednou zkusíte a nechcete jinak. Takový energetický tlak, který vás žene, když stojíte před dvaceti muzikanty, to jen tak nezažijete," říká Vojtěch Dyk.

VOJTĚCH DYK & big band B SIDE BAND

Agrotec Tour 2012

koncert

Kdy: sobota 8. prosince od 19 hodin

Kde: Divadlo F. X. Šaldy, Liberec

Vstupenky: vyprodáno

Kromě známých hitů v programu premiérově zazní i několik vlastních autorských skladeb, za nimiž stojí ceněná autorská dvojice Michal a Šimon Cabanovi. Jako hosté vystoupí v průběhu turné přední české hudební hvězdy.

„Energie živých muzikantů na pódiu se nedá nahradit žádnými zvuky z počítače. Improvizace a spousta dalších hudebních fórků vznikají přímo na pódiu a jsou zážitkem okamžiku," dodává kapelník B Side Bandu Josef Buchta. „Samozřejmě se snažíme přiblížit tuto hudbu mladé generaci a ukázat jí, že je to opravdu velký nářez," slibuje leader big bandu.

Vojtěch Dyk vystupoval společně s B Side Bandem už v dubnu tohoto roku. V sálech o velikosti zhruba pro 1000 lidí odehráli pět koncertů. Po Liberci je čeká ještě několik společných hraní v divadlech.