Jedna z nejoriginálnějších českých kapel příští rok oslaví 30 let od založení. Ke kulatinám si nadělí šestou řadovou desku, ze které už fanoušci důvěrně znají „Náruč", „Dalekohled", „Zpátky v nebi" a „Amore". Na posledních koncertech měly premiéru ještě písně „Pán vzadu jeden" a „Blázen, princ, hvězdy, plyn". Ostatní písničky chce kapela představit na koncertech ještě, než album vyjde. Dalším dárkem bude kniha textů ze všech desek skupiny.

Eurion SmržovkaKdy: pátek 14. srpna od 18.30
Kde: Sál Parkhotel Smržovka
Vstupné: 220 Kč (předprodej) 270 Kč (na místě)
Program:
18.30 Biorchestr
19.45 Monikino Kino
21.00 Dunajská vlna
22.30 Vltava
0.00 První hoře
1.15 Houpací koně
2.30 Planety

Další koncerty
OKTOBERFEST, Pláně pod Ještědem
v sobotu 26. září od 14.30
Music Bar Bowl, Vrchlabí
v sobotu 17. října

Vltava vystoupí v pátek 14. srpna na festivalu Eurion ve Smržovce. Její koncert začne ve 22.30. Další koncert v kraji čeká skupinu v sobotu 26. září na libereckém Oktoberfestu v Pláních pod Ještědem. V říjnu band zavítá ještě do Vrchlabí, a to do Music Bar Bowl v sobotu 17. října.

Křest chystané desky by se měl uskutečnit v květnu. Samotná deska by měla vyjít v březnu.

Vltavě se podařilo přes portál HitHit.cz vybrat 290 tisíc na desku a knihu textů, věřili jste, že to dopadne?

Věřit bylo rozumnější. Je to podobné jako se zázraky, ale jednodušší, protože máme příznivce z masa a kostí, kteří mají i srdce jak se ukázalo a to jim jsme věřili. Také nám pomáhalo, že to vše, co chystáme, směřuje do jednoho bodu v příštím roce, a tím je 30 let od založení kapely, což s sebou nese punc jisté mimořádnosti.

Jaké dárky jste za finanční příspěvek fanouškům nabízeli a který byl podle vás nejatraktivnější?

V nabídce byly některé vzácné vltavské relikvie. K nejzajímavějším určitě patřil notový sešitek Františka Svačiny „Vltava písničky" z roku 1987. Dále jsme nabízeli archivní plakáty, některé moje obrazy s hudební tematikou, nástrojové lekce… Jako hodně atraktivní se ukázala možnost zahrát si s námi na pódiu sólo na svůj nástroj nebo dokonce nahradit bubeníka v písničce „Bezvadnej chlap". To ovšem byla odměna šitá na míru pro pana kolegu Petra Čtvrtníčka. Nejvíce lidí si samozřejmě koupilo nové CD „Osamělý jezdec", knihu a naše nová trička.

TRUTNOV OPEN AIR FESTIVAL 2012. Vltava - zpěvák a kytarista Robert Nebřenský.Kdy deska vyjde a máte už domluvená natáčení ve studiu?

Deska vyjde na jaře a první natáčecí dny ve studiu máme objednané v říjnu.

Kdy myslíte, že desku dokončíte a kdy proběhne křest. Přibližně!

Asi v březnu. S pomocí nebes ji dokončíme v lednu a křest plánujeme na květen.

Co všechno najdeme v knize vltavské poezie?

V knize budou k pohodlnému čtení texty ze všech vltavských alb, proložené ilustrativními kolážemi grafik Martina Kaisera a mými obrázky voskovkami. Těch textů bude asi 90 a knížka bude krásná, barevná a dárková.

Na koncertech jste už představili písně Dalekohled, Amore, Zpátky v nebi a Náruč. Než album vyjde, poznají fanoušci ještě nějaké kusy?

Ano, už je tomu tak. Zařadili jsme ještě další nové písně „Pán vzadu jeden" a „Blázen, princ, hvězdy, plyn". Postupně chceme představit všechny nové skladby, abychom je prozkoušeli před publikem, než s nimi půjdeme do studia.

OSAMĚLÝ JEZDEC. Tak se bude jmenovat šestá řadová deska hudební skupiny Vltava, která vyjde zhruba v březnu. Kapela ji začne natáčet už od října. Finančně se na ní podíleli fanoušci přes crowdfundingový portál HitHit.cz. Deska se bude jmenovat Osamělý jezdec. Už na vaší předchozí desce Komedianti se vracejí domů se objevil motiv koně a jezdce. Má to nějakou spojitost?

Znamená to snad, že ačkoli se člověk za celý život mnohokrát změní, zůstává tajemně stejný. Musím přiznat, že jsem si tu možnou spojitost ani neuvědomil.

Autorem bookletu jste opět vy, tentokrát je fotka ze současnosti. Malujete pořád? Nedávno jste měl i několik výstav a vaše obrazy se objevily v odměnách na HitHitu.

V bookletu budou sice moje obrázky, jež maluji pořád, ale grafickou kulturu a další přidanou hodnotu mu dodá již zmíněný grafik Martin Kaiser. On totiž Martin skvěle rozumí poetice naší skupiny a umí to dostat do obrázků. Je autorem našeho nového koncertního plakátu „Loď snů", kterým mi dokázal, že je to spřízněnec kongeniální.

Kapela nafotila i nové promo fotky. Na lodi. Proč zrovna tam?

Promo fotky navazují právě na plakát „Loď snů". Na takovou loď chceme pozvat publikum každým naším koncertem a odvézt je během něj na chvíli mimo tento svět. Dokonce mimo vody a pozemský vzduch! Má to být každopádně výprava na vlně fantazie a radosti. Krásná loď kamaráda Hynka Schneidera byla k tomu jako stvořená.

VLTAVA v Malostranské besedě. ČT Art natočila záznam z koncertu jedné z nejoriginálnějších českých kapel.Na plakátě se zase objevila tematika Karla Zemana. Je vám tento režisér blízký? Focení probíhalo v jeho muzeu v Praze?

Ano, obdivuji se filmům Karla Zemana, jeho přístupu a vynalézavosti v tvorbě zázraků. Focení v muzeu byl ale pouze jeden z mnoha nápadů, k jejichž realizaci nedošlo.

Co vaše filmová a televizní činnost? Ve kterých filmech a seriálech vás můžeme aktuálně vidět? Točíte teď něco?

Objevím se ve filmu „Celebrity", v „Případech 1. oddělení" a ve „V.I.P. vraždách". Všechno malé role to abych měl čas na desku!

Crowdfunding

je způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce. Crowdfundingem můžeme financovat zajímavé projekty, produkty či společnosti.

Typy crowdfundingu:

Crowdfunding má několik typů, které lze rozlišovat dle odměny, kterou ti, kteří přispívají, za svůj příspěvek získají.

Mezi typy crowdfundingu patří:

charitativní

odměnový

dluhový

podílový

Crowdfundingové stránky:

zahraniční: Kickstarter (US), Indiegogo (US), StartLab (SK)

české: BusinessStart, Startovač, HitHit, Nakopni.me, Kreativci sobě, Katalizator

Jaké známé kapely a interpreti už vybrali pomocí crowdfundingu na desku?

Mňága a Žďorp, Mydy Rabycad, Čankishow, Už jsme doma, Lenka Dusilová, Lety Mimo, Orion…