Pátek 31. července

Improshow –  KC Střelnice Turnov
Improvizace patří k nejsložitějším divadelním disciplínám. Improvizátor se v jediné chvíli stává hercem, scénáristou i režisérem. Od 19 hodin vystoupí současné špičky improvizace.

Bluegrassová skupina Nudličky – Autokempu Tanvaldská kotlina
Koncerty pod širým nebem v areálu  od 18 hodin.

Sobota 1. srpna

Kulinářská zahradní slavnost –   Bzí, sokolovna
Ukázka kulinářského umění s hudbou Nekrmit od 11 hodin.

Hudební slavnost – Pivovar Rohozec
Od 14 hodin vystoupí kapela Kapka. Širokožánrová malá kapelka s překvapivými možnostmi: od lidové hudby ke klasice a etnické hudbě.
Tato hudba je pro všechny věkové kategorie vyjma kojenců a batolat. Měchy akordeonu rozezvučí Petr Šimáček a jeho kolegyně Dana Sokolová struny své kytary. Mají široký repertoár od lidovek, dechovek, přes pop music, country, rock ´n ´rol až ke klasice, operám, operetám, dokáží doplnit svojí dokonalou jazykovou vybaveností zpívaných písní. Takže kromě naší mateřštiny můžete slyšet zvučnou španělštinu, romantickou italštinu, tvrdší němčinu, či melodickou angličtinu.

Zámecké saxofonové kvarteto – kostel sv. Antonína Paduánského, Bedřichov
Od 19 hodin zazní skladby vážné hudby, jako host vystoupí Jan Bubeník.

Pouť – Radčice
V hostinci hraje k tanci a poslechu Svijanka od 20.30.

Folkový festival – zámecký park Jilemnice
Od 15.00 hrají: Jiří Dědeček, skupina Berušky, Slávek Janoušek a Luboš Vondrák, skupina Cuprum.

Aretha Franklin – Aretha 1961, KC Střelnice Turnov
V kavárně KUS vám půjčíme deku, nabídneme něco dobrého k pití a k jídlu a vy si můžete v klidu od 19 hodin vychutnat poslech jedné z nejlepších hudebních desek, které kdy vyšly. Aretha Franklin je americká gospelová zpěvačka a muzikantka, která si vysloužila na konci 60. let titul královna soulu. Album Aretha se začalo 1. srpna 1960 nahrávat.

Sportovní odpoledne – penzion Jablonec u přehrady
Od 13 do 18 hodin připravují program za účasti vrcholových sportovců, kde účast potvrdili např. Nikol Kučerová, Nikola Sudová, Miroslav Dvořák (sdruženáři) a reprezentační trenér Vladimír Šmíd a nebude chybět ani jejich autogramiáda. Najdete tu trampolínu, skákací auto, malování na obličej, opékání buřtů.

Veteran Show – Huť, hřiště
Vozy se začnou sjíždět v 8 hodin, v 11 hodin pak postupně vyrazí na trať orientační jízdy. Stejně jako v minulém roce bude Veterán Show Huť koncipována přednostně pro vozy vyrobené za socialistické éry. Na konci dne proběhne slosování vstupenek o hodnotné ceny. Hlavním lákadlem je potom let vrtulníkem.

Tongrudská šarvátka - Kunratice u Frýdlantu
Akce připomíná událost z roku 1813, kdy tady proti sobě stála Napoleonova vojska proti rakouským vojákům. Místo bitvy připomíná dodnes čtyřmetrový obelisk, nedávno opravený. Pomník stojí při silnici z Frýdlantu na Kunratice. Právě u něj proběhne v sobotu v 9.20 hodin pietní akt, následovaný o dvě hodiny později ukázkou bitvy, respektive srážky nepřátelských hlídek přímo v obci Kunratice. Ve 12.35 je pak na programu další pietní akt a to u zaniklého pomníku z 1. světové války.

Neděle 2. srpna

Petra Ernyei Quartet – Tyršovy sady,  Jablonec
Dvě kytary, kontrabas a hlas. Swing, bosanovy a ještě něco dalšího… tak se dá stručně a jednoduše popsat nová formace jazzové zpěvačky Petry Ernyei. Petra je známá většinou jako vynikající a nezaměnitelná interpretka swingových písní, nyní se budou moci posluchači přesvědčit, že její vokál má více poloh, podob, tváří a nálad.

Oslavy 70 let FK Jablonec - Střelnice, Jablonec
Vypuknou už ve 14 hodin a kromě prvoligového utkání Synot ligy si můžete prohlédnout trofeje, které FK Jablonec během sedmdesáti let posbíral. Kromě toho můžete vidět i utkání legend nebo se potkat s novým maskotem.

Poztrácená pohádka + výtvarná dílna, zámecký park Jilemnice
Od 16.00 outková pohádka a po ní výtvarné minidílničky.

Pouť –  Radčice
Na návštěvníky čeká od 15.30 okružní jízda vláčkem, malování na obličej, skákací hrad a pečení tradičních bramboráků, kterým se v Radčicích říká Halušky.