Kino Radnice Jablonec: 11. březen GRIMSBY, 18.00. Sacha Baron Cohen, tvůrce Borata, Bruna, Diktátora a Aliho G je zpět v další bláznivé komedii!
Kino Radnice Jablonec: 11. březen SÉRIE DIVERGENCE: ALIANCE, 20.00. Po šokujících odhaleních musí Tris se Čtyřkou uprchnout za zeď obklopující Chicago…
Kino Radnice Jablonec: 11. březen THE BOY, 22.30. Hororový thriller. Greta je mladá Američanka, která přijela do Anglie dělat chůvu. Netuší však, že bude dělat společnost panence v životní velikosti.
Kino Radnice Jablonec: 12. březen ROBINSON CRUSOE: NA OSTROVĚ ZVÍŘÁTEK, 14.30. Animovaný rodinný film. Na malém exotickém ostrově najde papoušek Úterý po strašlivé bouři na pláži stvoření, které nikdy neviděl: člověka jménem Robinson Crusoe.
Kino Radnice Jablonec: 12. březen GRIMSBY, 17.00.
Kino Radnice Jablonec: 12. březen NOC REKLAMOŽROUTŮ, 19.00. Megaprojekce více než 300 reklam z 50 zemí světa. Nejlepší světové reklamy ve více než pětihodinovém maratónu! V programu show jsou zařazeny nejlepší reklamy z celého světa. Chytré, inteligentní, exotické, ale také kontroverzní podpásovky či historické spoty představují různorodost a módní trendy blýskavého světa reklamy.
Kino Radnice Jablonec: 13. březen ZOOTROPOLIS: MĚSTO ZVÍŘAT, 14.30. Zootropolis je velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa.
Kino Radnice Jablonec: 13. březen SÉRIE DIVERGENCE: ALIANCE, 17.15.
Kino Radnice Jablonec: 13.březen GRIMSBY, 20.00
Kino Junior Jablonec: 11. březen LÍDA BAAROVÁ, 17.30.
Kino Junior Jablonec: 11. a 12. březen RUDÝ KAPITÁN, 20.00. Temný napínavý krimi thriller natočený podle knihy Dominika Dána. Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa.
Kino Junior Jablonec: 12. a 13. březen ŘACHANDA, 15.00. Nová česká pohádková komedie vypráví příběh o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždy úplně poctivě. Až když se trojice ocitne shodou okolností v kouzelném Černém lese, kde žijí podivné lesní bytosti, naučí se od nich to, že tak jak se chováme k ostatním, tak se pak oni chovají k nám.
Kino Junior Jablonec: 12. březen UŽ JE TADY ZAS, 17.30. Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkelová…
Kino Junior Jablonec: 13. březen DÁNSKÁ DÍVKA, 17.30. Křehký a přitom neobyčejně silný příběh, jemuž kralují Eddie Redmayne.
Kino Junior Jablonec: 13. březen SUBURRA, 20.00. Řím je město moci, kde zločin hledá co nejpřímější cestu, jak všem vnutit svůj vlastní zákon. Film Suburra je příběhem o velkých penězích roztočených kolem plánované výstavby, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Tento projekt mají pomoci prosadit zkorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvětím; mafián známý jako Číslo 8, který je hlavou mocné rodiny …

Pátek 11. března

Blázinec, Turnov – Městské divadlo, od 19.30
Groteska o světě, ve kterém se vlády zmocní blázni z jednoho psychiatrického ústavu, je představením jednoho, zato ale vynikajícího herce – Miroslava Táborského. Podle režiséra Jaroslava Gillarda je tohle téma neustále aktuální. Hra je inspirována mimo jiné motivy Edgara Allana Poea.

Country bál, Lomnice n. P. – Zámek, od 20 hodin
Tradiční country bál na zámku se skupinou Rachot banda. Stylové oblečení vítáno, ale není podmínkou. Předtančení a výuku country tanců zajistí skupina Karolína Jičín, ukázky irských tanců skupina z DDM „Sluníčko" Lomnice n. Pop. Občerstvení zajištěno. Slosovatelné vstupenky!

The Original 50´ s party, Jablonec – Klub na Rampě, od 20.00
Rokenrol párty ve stylu 50. let s bezva kapelou The Slapdash a DJ. Stylový ohoz se cení! Slapdash Rockabilly je pražské neorockabilly trio založené v r. 2005 v sestavě: Petr Židlický – kytara, hlavní zpěv, Pavel Růžička – kontrabas, zpěv a Jan Ferenc Štědronský – bicí, zpěv.

Zuzana Strnádková – Příroda mýma očima, Lomnice n. Pop. – Zámek, salonky; otevírací doba st 10 – 12 hodin, čt a pPá 13 – 15 hodin
Až do 10. dubna můžete vidět výstavu několika desítek fotografií přírody Krkonoš a okolí Zuzany Strnádkové z Benecka, které vznikly během jejího putování oblíbeným pohořím v uplynulých 4 letech. Návštěvníci uvidí snímky jejích oblíbených míst, budou moci obdivovat krásy přírody v detailech, ale v i kontrastech. Vstupné dobrovolné.

XYZ – výstava děl Tomáše Rýdla, Železný Brod – Městská galerie Vlastimila Rady, od 17
Výstavu Tomáše Rýdla zahájí vernisáží. Otevřena pro veřejnost bude vždy so-ne v čase 13-16 hodin.

Ave, Caesar! Železný Brod – KC Kino, od 19.30 hodin
Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská studia. Jenže i výjimeční lidé mohou mít své limity, což Eddie pozná …

Ples Arbesovky, Jablonec – Eurocentrum, od 19.30 hodin
Hraje hudební skupina Fajn, Libochovice.

15. Hasičský ples, Bratříkov - Sokolovna, od 20 hodin
Hraje kapela Koneckonců. Místo zabijačkové kuchyně, pro vás letos připraví řízkobraní - kuřecí a vepřové řízky přírodní, v trojobalu, v těstíčku a Cornflakes. Společenská hra o hodnotné ceny. Vstupné 120 korun.

Scénické ozvěny, v podání různorodých výtvarníků, uvidíte v Turnově
Muzeum Českého ráje v Turnově představí novou výstavu nazvanou Scénické ozvěny. Vernisáž společné výstavy jednadvaceti výtvarníků, jejichž práce je motivována dramatem, může veřejnost navštívit v sobotu 12. března od 16.00 hodin. Společná výstava výtvarníků, jejichž práce je motivována dramatem, vydává svědectví o tom, jakým způsobem se může vyvíjet současná výtvarná scéna. V expozici uvidí diváci práce autorů zvučných jmen, reprezentující několik generací. Expozice Scénické ozvěny získala svůj název proto, že na ní vystavují ti, jimž je scénografický přístup blízký. Vernisáž doplní performance. Práce autorů mohou návštěvníci vidět v turnovském muzeu až do 8. května 2016.

I. a II. Přehlídkový večer, Jablonec – Městské divadlo, od 17 hodin - pátek a sobotaRegionální postupová přehlídka dětských tanečních skupin scénického tance a pohybového divadla s možností postupu na celostátní přehlídku.
Všechny soubory, které se účastní dětské části přehlídky Tanec srdcem, mají společné rysy: zaměřují se na rozvoj fantazie a tvořivosti, volí zajímavá neotřelá témata a kvalitní hudbu. Většina choreografií vzniká ve spolupráci a s účastí dětí, což je velmi cenný přínos v choreografické tvorbě. Každé dítě je úžasná bytost, která má veliký tvořivý potenciál, to s sebou přináší mnoho individuální práce, práce s individualitou dítěte.
Všechny školy, které se přehlídky účastní, pracují s dětmi formou tvořivé taneční výchovy. Taneční a pohybová výchova je v tomto případě chápaná jako tvůrčí umělecká činnost, která přináší do výchovného a vzdělávacího procesu nové hodnoty. Jejím obsahem je využívání specifik tance k formování dětské osobnosti. Tanec je prostředek k poznávání zákonitostí okolního světa i k poznávání sebe sama. Je potřeba spontánní dětskou tvorbu citlivě kultivovat tak, aby autenticita dětského projevu nebyla potlačena. To je dnes u těchto souborů z Liberecka pravidlem a výsledkem je kvalitní dětská taneční tvorba.
V obou večerech vystoupí interpreti nejméně z osmi souborů libereckého kraje. Každoročně je vybráno kolem 6 nominací na národní přehlídky v Kutné Hoře a Jablonci nad Nisou. Na závěr festivalu je pro účastníky i diváckou veřejnost připraveno vždy kvalitní představení profesionálního souboru.

Inspirativní představení: Michal Záhora – DEVOID – nacházející se ve stavu ztráty. Začátek sobota 12. března od 19:30 hodinNa začátku byli skuteční lidé – účastníci workshopu – jejich dopisy blízkým, a v dopisech to, co mají nejvíce na srdci, nebo to nejdůležitější, co jim nestihli říci. Jednotlivé hlasy pisatelů se propojují, prolínají, vrství. Tato polyfonie autentických zpovědí zpracovaných pomocí metody verbatim do jednolitého textu, vyzývá tanečníka k dialogu. V projevech přiznané slabosti balancuje mezi zavržením a smířením, snaží se pochopit to, co udává směr v životě každého z nás, objevuje vnitřní prostor člověka…

Sobota 12. března

Islám – historie, věrouka a současnost, Liberec – Centrum Generace, od 10 hodin
Setkání a beseda s MUDr. Marcelem Hájkem. Silná osobnost, životní příběh, zážitek a zkušenost. Islám je horké téma dneška. Přijďte se o něm dozvědět více. Setkáte se s člověkem, který islám studoval a v islámském světě žil. Přednáška a diskuse o islámu vám nabídne základní informace o vzniku, historii a obsahu tohoto náboženství. Bonusem je osobní zkušenost a praktické rady, jak islámu rozumět a jak nalézt vlastní postoj k muslimům. Autentické setkání nabízí jiný úhel pohledu a jedinečnou příležitost prozkoumat stereotypy a předsudky týkající se islámu a lidí přicházejících z islámského světa.

Dětský den, Hrabětice – skiareál Severák, od 10 hodin
Již tradiční zimní akci připravují ve skiaréně. Pro děti bude až do 16 hodin připraveno spousta zábavy, aktivit a soutěží. Užijí si závody ve slalomu i s trenérem, mohou si vyzkoušet bungeerunnig a sněžnice, záchranáři přijedou s ukázkou techniky horské služby a zájemci uvidí i techniku ski areálu, připraveno je testování lyží, rytířské představení i divadlo pro nejmenší. A bude i velbloud.

Ples města Jablonec nad Nisou, Jablonbec – Eurocentrum, od 20 hodin
Hraje Big Band Relax a sólisté, moderuje Yvetta Blanarovičová. Jablonec n. N. představí své reprezentační šaty z projektu Šaty pro města a kraje módní návrhářky Marie Zelené. Ponese je Česká MISS Gabriela Kratochvílová.

ČEZ Handy kvadriatlon 2016, Bedřichov – sjezdovka a lyžařský stadion, od 10.00 registrace, 11.00 start
Jedná se o kvadriatlon (slalom, běh, střelba, běžky) smíšených dvojic (muž & žena, handicapovaný & nehandicapovaný, junior & senior). Pro návštěvníky bude připraven doprovodný program. Registrace na závody je zdarma (www.naprichandicapy.cz) pro všechny. Závody jsou postaveny tak, aby je zvládli hobby sportovci. Hlásit se lze do tří kategorií. Muž a žena, Handicapovaný a nehandicapovaný, Junior a senior. Cílem je zdolat slalom na lyžích na sjezdovce, během přesun na stadion, střelbu na elektronické střelnici a běžky na 4 kilometry. Všechny disciplíny se provádějí najednou a bez zastavení ve dvojici s partnerem. Měří se celkový čas po zdolání všech stanovišť. Předpokládaná délka závodu je 90 – 120 minut.

Písmák Josef Dlask, Turnov - Muzeum Českého ráje, od 10 hodin
Pekařova společnost Českého ráje a Spolek přátel a rodáků Turnova pořádá v sobotu 12. března od 10 hodin přednášku o Josefu Dlaskovi. O svérázném a psavém majiteli statku v Dolánkách přednáší historička Alžběta Kulíšková. Na konci roku 2015 vyšla první kompletní edice známé Dlaskovy kroniky, zápisníku, který si po celou první polovinu 19. století vedl Josef Dlask, majitel statku v Dolánkách. Jeho kronika, uložená dnes v turnovském muzeu, patří k nejcennějším písemným památkám Pojizeří a historička přiblíží život sedláků v 1. polovině 19. století, i to, jak probíhala příprava edice.

Neděle 13. března

Broďanka, Jablonec – Eurocentrum, od 14 hodin
Taneční odpoledne pro seniory.

Den Jizerské magistrály 2016, Bedřichov – Lyžařský stadion, od 9 hodin
Na programu bude prezentace strojů na úpravu tratí, představení týmu Jizerské, o.p.s. a Jizerské magistrály. Součástí bude také závod pro děti i dospělé, kde může nejrychlejší žena a nejrychlejší muž vyhrát celoroční parkovací kartu na parkoviště v Bedřichově.

O slepičce kropenaté aneb co se stalo na našem dvorku, Jablonec – Klub Na Rampě, od 17 hodin
Pohádku pro děti od 3 let zahraje loutkářský soubor Na Židli Turnov. Vstupné dospělí 60 korun, studenti a děti od 2 let 40 korun.

Na Petrův invalidní vozík, Jablonec - v restauraci Bowling club Oáza v jablonecké Mlýnské ulici, od 15 hodin
Plánujete neděli? Můžete jít na charitativní akci, zve na ní Středisko volného času Vikýř. Výtěžek z akce bude zaslán nadaci Pink Bubble a bude použit pro zakoupení invalidní vozíku pro mladého handicapovaného hráče ping pongu Petra Svatoše. Co můžete na akci zažít? Bude se hrát bowling, fotbálek a šipky, pít se bude malinovka a pivo, pro děti je připravena korálková dílnička – to vše zdarma zajistili sponzoři akce a majitelé restaurace. Na příchozích pak bude vložit dobrovolný příspěvek na Petra do akvárka.

Zarezervujte si…

Výrobu originálního šperku nabízí v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie, musíte se ale přihlásit. Zájem je velký. Už jste si někdy zkusili vyrobit vlastní originální perli nad kahanem? Pokud ne, jedinečnou příležitost vám k tomu nabízí Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Kamila Parsi Žďárská, nositelka titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Libereckého kraje.
Na sobotu 19. března připravilo jablonecké muzeum další z oblíbených bižuterních kurzů pro dospělé, kde si pod vedením Kamily Parsi Žďárské účastníci zhotoví originální vinuté perle, které následně zakomponují do šperku dle vlastního uvážení, tj. náušnic nebo náhrdelníku. Kurz je vhodný pro dospělé, začátečníky i mírně pokročilé. „Bižuterní kurzy se setkávají trvale s ohromným úspěchem, proto jsme se rozhodli uskutečnit tento speciální, kdy si účastnice vyzkouší rovněž práci se sklářským kahanem. K tomu se běžný smrtelník obvykle nedostane" informuje lektorka muzejních programů Tereza Bornová. Výroba se uskuteční v muzejním ateliéru od 10 do 14 hodin. Pro účast je nutná rezervace i platba předem, a to nejpozději do neděle 13. března 2016. Poplatek činí 300 korun a zahrnuje materiál a lektorské vedení.

Sportovní akce na Jablonecku

O víkendu se mají příznivci sportu opět na co těšit, nabídka, nejen v Jablonci, je bohatá.
Atletika:
Závody žactva: sobota 12.3. v 10 hodin: Velikonoční hala žactva – Nejmladší žactvo, mladší a starší žactvo – hala Střelnice – pořádá LIAZ
Basketbal:
Liga žákyň U 15: sobota 12.3. ve 14.30 hodin: Bižuterie – Sokol Kladno, neděle 13.3. v 10 hodin: Bižuterie – BK Strakonice – utkání se hrají v hale v Podhorské ul. 54
Fotbal:
Synotliga: pátek 11.3. v 17.30 hodin: FK Jablonec – Baník Ostrava – stadion Střelnice
Liga U 19: sobota 12.3. v 11 hodin: FK Jablonec – FC Hradec Králové – UMT Mozartova
Liga U 15: neděle 13.3. v 10 hodin: FK Jablonec – MFK Trutnov – UMT
Liga U 14: neděle 13.3. v 11.45 hodin: FK Jablonec – MFK Trutnov – UMT
Přátelsky: sobota 12.3. ve 13.15 hodin: Zásada – Maršovice, v 15 hodin: Držkov – Velké Hamry, v 17 hodin: Pěnčín – Sedmihorky – vše UMT Mozartova
Futsal:
II.liga: pátek 11.3. ve 20.30 hodin: GMM Jablonec – HERD Hradiště – Cheb – MSH, U přehrady
Hokej:
II.liga: středa 16.3. v 18 hodin: HC Vlci – ??? (Kolín – Žďár nad
Sázavou) – semifinále play – off – 2.zápas
Judo:
Mezinárodní závody: sobota 12.3. a neděle 13.3. vždy od 10 hodin: Velká cena Jablonce – žactvo, dorost a junioři – 2. Závod Grand Prix poháru ČR – závodníci ČR, SR, SRN, Polska, Maďarska, Ukrajiny – MSH, U přehrady
Lyžování:
Běžecké: sobota 12.3. v 10 hodin: vyhlášení poháru KSL Liberecka žactva + závody – žactvo 2002 a mladší – areál Břízky
Zimní kvadriatlon: sobota 12.3. v 11 hodin: ČEZ handy kvadriatlon smíšených dvojic – lyžařský areál Bedřichov