VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend je plný kulturních akcí, stačí si vybrat

Jablonecko - Prodloužený víkend 25. - 28. září. Pořádáte kulturní, společenskou, sportovní akci? Dejte vědět do redakce na email: jablonecky@denik.cz. Napíšeme ji do přehledu.

25.9.2015
SDÍLEJ:

Zubačka.Foto: www.zubacka.cz

Pátek 25. září

Noc vědců – budiž světlo, Liberec – iQLANDIE, od 17 hodin
Přesně v 17.30 předvedou své šílené pokusy vědec Zweinstein a princezna Vědomila v pohádce O chemickém království, v 18.30 bude následovat unikátní science show Pytel plný tmy docenta Zdeňka Drozda z Karlovy univerzity a v 19.30 přijde na řadu přednáška na kosmické téma Světlo a tma pohledem kosmonautů. „Milan Halousek, člen České kosmické kanceláře, posluchačům v rámci přednášky například prozradí, kolikrát se za pozemský den vystřídá noční tma a denní svit na Mezinárodní kosmické stanici," říká Monika Vamberová, manažerka programu akce.
Kromě pevně stanoveného programu jsou dále nachystané workshopy a experimentování v laboratořích.
Vstup na Noc vědců je zdarma, kromě planetária, které je zpoplatněné. Volně přístupné budou expozice Vodní svět, Člověk 1 a Věda v domě 2. Doporučujeme rezervaci přes formulář na www.iQlandia.cz

Koncert Ladě, Jablonec – Klub Na Rampě, od 20 hodin
Opavská kapela sdružená okolo charismatického zpěváka a básníka Michaela Kubesy patří k tomu nejlepšímu a nejoriginálnějšímu z české hudby.Její písně bývají často označovány jako setkání Toma Waitse s Billem Frisellem. Kapelu v roce 2005 založila dvojice Michael Kubesa, zpěvák disponující neučesaným, živočišně syrovým hlasem, a Petr Uvira, vynalézavý kytarista a taktéž zpěvák.

Biostory – divadelní představení, Turnov – Městské divadlo, od 19.30
Komedie o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v nepravých rukou stát pastí pro ty slabší, hledající. Děj je zasazen do prostředí fiktivního Bio-kurzu, kde se setkávají tři ženy. Pomocí praktik duchovního mistra Dušana Hunky se snaží nalézt samy sebe a být bio.

Kalejdoskop Jana Rejžka. Turnov – Kulturní kavárna Kus, od 20.00 hodin
Poslechový pořad. Uslyšíte ukázky z domácí hudební scény, která takřka není v rádiích, třeba kapely Zrní, Květy, Jananas a další. Součástí programu je například i „zámek hrůzy", připomínka nejstrašidelnějších písní normalizačního popu. Dojde i na hudební knižní tituly, které právě vycházejí, historický kalendář a další zajímavosti.

XVIII. ročník festivalu, zahajovací koncert, Malá Skála  - hrad Vranov – Pantheon, od 18 hodin
Návštěvníka vtáhne do dob dávno minulých, do období středověku. Nejlépe tento koncert vystihuje jeho název – Středověká noc. Vystoupí zde historická kapela Duro Nux z Jablonce nad Nisou, která se věnuje interpretaci středověkých písní a své autorské tvorbě, která je tímto obdobím inspirovaná. Vystoupí středověká tanečnice Paula a atmosféru podtrhne Skupina historického šermu Golem, která nenechá diváky svým vystoupením klidnými.

Sobota 26. září

Koncert Sto zvířat, Jablonec – před radnicí, od 19 hodin
Vstup zdarma. Součástí produkce bude vystoupení severočeské kapely Fork Road, hrající akustickou hudbu napříč žánry bluegrass, newgrass a gospel. Přijďte si vychutnat skvělou muziku a náladu pod širým nebem. V případě nepříznivého počasí se koncert koná v klubu WOKO.

Bramborové ukončení sezony, Kořenov - nádraží, od 9 hodin
Poslední zvláštní jízdy na ozubnicové trati Tanvald – Kořenov si můžou zájemci užít o nadcházejícím víkendu. Bramborové ukončení sezony na Zubačce. Odjezd z Tanvaldu v 10.22 a ve 13.41. Zpět z Kořenova 12.47 a 16.42. Ozubnicovou tratí bude jezdit celou sobotu speciální vlak s ozubnicovou lokomotivou T 426.0 „Rakušanka" a motorovým vozem M 240.056 „Singrovka". Do provozu pořadatelé uvedou také historickou drezínu Vm32.003.
V rámci akce se uskuteční na nádraží v Kořenově křest nové knihy Železná dráha v údolí řeky Kamenice vydaná k příležitosti 140 let trati Železný Brod – Tanvald. Chybět nebude ani další program, hasiči z Jablonečku připraví výtečné Krkonošské Sejkory, sedláci z Podkrkonoší se pochlubí s historickou zemědělskou technikou a ke koupi budou i brambory. Možná přijde i Krakonoš. Mezi osadou Jizerka a Příchovicemi bude po celý den jezdit také historický autobus.

Myslivecké odpoledne, Proseč – hřiště u hasičské zbrojnice, od 14
Pro děti i dospělé. Co je připraveno? Lovecký pes, střelba ze vzduchovky, myslivecké znalosti a dovednosti, puzzle, práce s dalekohledem. Večer k tanci a poslechu hrají Fousáči. Občerstvení zajištěno.

Podzimní vejšlapy, Janov nad Nisou – Královka, od 10 do 18
Pestrý program a ukázky záchranářů.

Svatováclavské posvícení, Dolánky u Turnova – Dlaskův statek, od 10 hodin
Akce, kterou Muzeum Českého ráje v areálu statku pořádá od roku 1986, každoročně připomíná návštěvníkům tradiční obřady, obyčeje a pokrmy, které jsou s tímto svátkem spojeny. Letos se rozhodli předvést návštěvníkům přípravu jedné z lahůdek, která k posvícenskému hodování neodmyslitelně patří. Jaké by to bylo Posvícení, na kterém by chyběly koláče? Pokud by se návštěvníci chtěli dozvědět o tradičních posvícenských dobrotách více, budou mít možnost koupit si nejen brožurky s recepty, ale i čerstvé pečivo, koláče, medovinu, koření a perníčky.

70 let DS Tyl, Josefův Důl –  Divadlo, 19.30
Představení Návštěva staré dám, Vstupné 70 korun.

Svatomichalská poutní slavnost, Smržovka – Kostel sv. Archanděla Michaela, od 17 hodin
Koncert v podání chrámového sboru od sv. Antonína Velikého v Liberci. Zazní nejvýznamnější mše skladatele Charlese Gounoda – Missa solemnis k poctě sv. Cecilie, patronce hudby. Řídí sbormistr Bohuslav Eliáš, doprovází varhaník Boris Joneš. Sólové prvky zpívají: soprán – Iveta Hejduková, bas – Pavel Riss.

Vivaldianno – Město zrcadel, Trutnov – Uffo Trutnov, od 19.30
Nové, velkorysé a ambiciózní pokračování úspěšného projektu. Barokní hudba se soudobým zvukem a novou energií. Na pódiu se kromě osvědčených protagonistů (Svěcený, Dvořák, Heroldovo kvarteto) objeví i skvělé české umělkyně Terezie Kovalová a Julie Svěcená.

Neděle 27. září

1. ročník branného víceboje kynologů. Lukášov –  kynologické cvičiště, od 9 hod.
Do branně kynologického závodu  s prvky výcviku (poslušnost, obrana, aport aj.), překonání překážek, střelbou  a během  na vzdálenost dle kategorií se může přihlásit  každý zájemce. Info: 777 211 013.

70 let DS Tyl, Josefův Důl –  Divadlo, od 9.00
Den otevřených dveří, prezentace souboru, výstava kostýmů, fotografií, rekvizit, kulis, během dne bude otevřený bar. 10.00 – Červená Karkulka – pohádka, žáci ZŠ Josefův Důl; 11.00 – Zubatá story – pohádková show, DS Vojan Mladá Haluz Desná; 14.00 – Zahájení oslav, komponovaný program sestavený z krátkých příspěvků a zpěvu. Vystoupí:Vlaďka Koďousková (Desná) – Černá vdova, Tomáš Hájek (Poniklá) – Zmatek nad zmatek, Jiří Krasl (Lučany nad Nisou) – Cigára, Ludmila Formáčková Pešatová (Lučany nad Nisou) – Shirley Valentine. Zazpívají: Denisa Šubrtová, Josefina, Doteak oktet. Večer – volná zábava. Vstupné dobrovolné – bude využito na provoz divadla.

Balet Romeo a Julie, Jablonec – kino Junior, od 16 hodin
Představení londýnského Královského baletu jeho příznivci nově najdou v programu kina Junior, sezónu pro rok 2015/16 odstartuje nehynoucí romantika Romeo a Julie. Diváci výkon dvojice ze současných nejrespektovanějších tanečníků – Sarah Lamb a Steven McRae.

Pohádka Princové jsou na draka, Jablonec – Městské divadlo, od 15 hodin
Pohádkový příběh o smutné princezně Lence a králi, který si neuměl poradit ani s kralováním ani s drakem. Oživen je známými písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslav Uhlíře – „Když máš srdce zjihlé…", „Statistika nuda je, má však cenné údaje…" a řadou dalších.

Pondělí 28. září

Slavnostní koncert ke Dni české státnosti, Jablonec –  Kostel sv. Anny, od 19 hodin
Pro milovníky klasické hudby připravil Smíšený pěvecký sbor Janáček překvapení v podobě spojených sborů Janáčka a Ještědu z Liberce. Zpívat bude stočlenný sbor za doprovodu orchestru Miroslava Halamy. Na programu je mše A.Dvořáka D-Dur – Lužanská.

Ve svátek do muzea zdarma, Jablonec – Muzeum skla a bižuterie; Kristiánov –  Památník sklářství, od 9 do 17 hodin
Návštěvníci si mohou prohlédnout stálé expozice Nekonečný příběh bižuterie a Čarovná zahrada – české sklo sedmi století. „Je to rovněž jedna z posledních možností shlédnout úspěšnou výstavu skleněných figurek i stolního a nápojového skla z pěti zemí Evropy Hot&Cold. Obě se uzavřou už následující neděli 4. října", uvedla ředitelka muzea Milada Valečková. Pro děti všech věkových kategorií i hravé dospělé budou k dispozici též zábavné pracovní listy s různými tématy. Zdarma bude otevřen, a to na dlouho naposledy, i Památník sklářství na Kristiánově. „Příští letní sezónu zůstane památník z důvodu dlouho připravované rekonstrukce pro návštěvníky uzavřen," doplnila ředitelka.

African projekt, Turnov – KC Střelnice,  od 20.00 hodin
Hudba tria Moussa Cissokho – Jan Galega Brönimann – Omri Hason je vzpomínkou na umění vyprávět. Trio vytváří to správné hudební napětí mixem tradiční a moderní hudby z Afriky, Evropy a Blízkého východu. Užijte si  měkké a houpavé afropísně.

Setkání u Alainovy věže, Lomnice n. P. – Alainova věž, od 14
Doprovodný program začne fanfárami. Ukázka výcviku a dovedností loveckých psů, sokolníci předvedou ukázku výcviku dravců. Program pro děti. Stylové občerstvení zajišťuje myslivecké sdružení Krakonoš. Ve vodní tůni pod věží bude čekat malé překvapení.

Autor: Redakce

25.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební mistr 20 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebnictví STAVBYVEDOUCÍ PRO POZEMNÍ STAVBY (mistr). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , vedení staveb při realizaci, organizace práce na stavbě, kontrola a organizace podřízených , Nabízíme: , služební telefon, notebook, služební automobil , Požadujeme: , SŠ s maturitou ve stavebním oboru, praxe v oboru , řidičský průkaz - skupina B , práce na PC, organizační schopnosti, časovou flexibilitu, zodpovědnost, komunikativnost , zaslání životopisu e-mailem, Kontaktní osoby:, p. Bulíř tel: 721 567 477, p. Bulířová tel: 608 711 596, email: structura@email.cz. Pracoviště: Structura s.r.o.-001, Slezská, č.p. 725, 460 15 Liberec 15. Informace: Petronela Bulířová, +420 608 711 596.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 13 500 Kč

Odborní účetní všeobecní ÚČETNÍ OBCE SYCHROV. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika vykonávané činnosti:, - Kompletní zpracování účetnictví obce Sychrov (zaúčtování dokladů, evidence dokladů, účetní a daňové uzávěrky, sledování rozhodných účetních a daňových termínů a příprava podkladů k jejich projednání, kontrole a schválení, vedení majetku z hlediska účetního a jejich zaúčtování, , - Příprava podkladů pro tvorbu rozpočtu, rozpočtových změn, - Zpracování podkladů pro inventuru majetku obce, - Vystavování faktur na základě uzavřených smluvních vztahů, - Vystavování objednávek , - Zpracování podkladů pro roční audit, - Evidence majetku, archivace dokladů, - Kontrola dokumentů (především účetních) z hlediska formální správnosti, - Vedení pokladny - hmotná zodpovědnost, - Výběr poplatků a plateb za úhrady dle smluv, OZV, usnesení zastupitelstva , - Výběr nájemného a souvisejících poplatků , - Elektronické bankovnictví, - Zpracování výkazu o odpadech - hlášení, - Zpracování podkladů pro mzdy, - Zpracování statistických hlášení, - Ostatní práce dle příkazu starostky nebo místostarosty obce bezprostředně souvisejících s účetní činností obce (obecního úřadu), Zákonné předpoklady:, - státní občan ČR, popř. fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt dle § 65 a násl. zákona č. 326/1999 Sb.,, - bezúhonnost, - ovládání českého jazyka, - dosažení věku 18 letKvalifikační předpoklady:, - Minimálně středoškolské vzdělání ekonom. směru zakončené maturitní zkouškou, Jiné požadavky:, - velmi dobrá znalost legislativy - zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví vč. souvisejících vyhlášek, zákon č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích,, - organizační a komunikační předpoklady, , - zájem o obor, flexibilita, , - dobrá znalost výpočetní techniky, datové schránky,, - pečlivost, systematičnost, kladný vztah k administrativě,, - velmi dobrá znalost práce s MS Office (Word, Outlook, Excel), internet,, - ochota dále se vzdělávat,, - výhoda - znalost účetního programu GORDIC, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti - přihláška www.obecsychrov.cz -viz.formuláře, - přesné označení výběrového řízení, - jméno, příjmení a titul uchazeče, - datum a místo narození uchazeče, - státní příslušnost uchazeče, - místo trvalého pobytu uchazeče, "- číslo občanského průkazu nebo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, - telefonní kontakt, - datum a podpis uchazeče, Výčet dokladů, které zájemce připojí k přihlášce:, - strukturovaný životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních, odborných znalostech a dovednostech, - výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem; pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením), - ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , - souhlas uchazeče se zpracováním osobních údajů dle zákona č.101/2000 Sb. www.obecsychrov.cz , -viz.formuláře/, Platové zařazení: 9. platová třída (zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, a nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě), Druh pracovního poměru: na dobu neurčitou, pracovní úvazek 0,7 /možnost prodloužení/, pondělí a středa jsou úřední dny , Předpokládaný termín nástupu: nástup možný ihned,nebo dle dohody, 3 měsíční doba na zaučení, Lhůta pro podání přihlášky: do 9.. Pracoviště: Obec sychrov, 463 44 Sychrov. Informace: Jaroslava Kvapilová, +420 485 146 081,724 178 343.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 27 000 Kč

Psychologové PSYCHOLOG oddělení výkonu vazby a trestu. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zákonné a další předpoklady a požadavky:, - vysokoškolské vzdělání v magisterském akreditovaném studijním programu v oboru psychologie (jednooborová psychologie po celou dobu studia), - trestní bezúhonnost, - zdravotní způsobilost pro výkon práce, - organizační a komunikační schopnosti, - znalost práce na PC (WORD, EXCEL, INTERNET)., Místo působiště: Vazební věznice Liberec, Předpokládaný termín nástupu: 1. 7. 2018, Nabízíme:, - platová třída 12 (od 27.000,-Kč), - jednosměnný provoz, - příspěvky z Fondu kulturních a sociálních potřeb na stravné (zajištěno ve vazební věznici), kulturní a sportovní vyžití, apod., Náležitosti:, - písemnou přihlášku k výběru, - strukturovaný, profesní životopis, - fotokopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, - souhlas se soustřeďováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a to prostřednictvím prohlášení ve znění: "Odesláním a doručením strukturovaného profesního životopisu souhlasím, aby Vazební věznice Liberec zpracovávala mnou poskytnutá data obsažená v životopise pro účely a v rozsahu potřebném pro uskutečnění výběru na místo psychologa.", Termín doručení písemné přihlášky: 30. 4. 2018., Přihlášku s požadovanými materiály zašlete na adresu:, Vězeňská služba České republiky, Vazební Věznice Liberec, oddělení personální, Pelhřimovská 3, p.ú. 1, př. 400, 460 62 Liberec. Pokud přihláška nebude obsahovat požadavek vrácení zaslaných materiálů, budou tyto po ukončení výběru skartovány., Obálku označte v levém dolním rohu " Výběr - PSYCH".. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - vazební věznice liberec, Pelhřimovská, č.p. 347, 460 01 Liberec 1. Informace: Jiřina Trnková, +420 482 426 270.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 26 000 Kč

Řidiči tahačů ŘIDIČ nákladního automobilu s přívěsem, tahače. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme pracovní pozici řidiče MAN TGX 26.560 pro speciální přepravu, Jedná se o podporu montážních skupin společnosti – rozvoz mechanizace, materiálu a strojů, Nakládka, manipulace s mechanizací, jednání se zákazníky, starost o vozový park., Nutná provozní údržba , Nabízíme zázemí stabilní dynamicky se rozvíjející společnosti, • motivační finanční ohodnocení, • mobilní telefon, • školení, • neustále modernizovaný vozový park, • dlouhodobou stabilní práci, práce s unikátní a zajímavou mechanizací, • odměny na základě hospodářského výsledku společnosti, • 13. plat, • zaměstnanecké výhody, • kvalitní ochranné pomůcky, zimní pneu pro LKW, Co požadujeme:, • platné oprávnění, C+E, kartu řidiče, • smysl pro zodpovědnost, samostatnost a bezpečnost, • praxe v oboru nutná, • znalost cizích jazyků výhodou, • obsluha VZV, jeřáby výhodou. Pracoviště: Europe automotive holding a.s.-003, Šrámkova, č.p. 143, 460 10 Liberec 10. Informace: Josef Bureš, +420 722 928 118.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Florbalové utkání Ústí (v tmavém) proti Liberci
17

Kdo s koho: Ústí se utká s Libercem posedmé! Ve hře je záchrana

Finalistky MISS Liberecký kraj 2018.

Čtenáři Deníku vybírají Miss Press

Liberecký kraj ošetří další tři aleje

Liberecký kraj – Tři aleje v Libereckém kraji projdou ošetřením.

Na biatlon raději autobusem. Břízky čekají uzavírky kvůli sportovní akci roku

Liberecký kraj – Desítky policistů, uzavřená silnice, parkoviště dál od areálu. V sobotu se v jabloneckém sportovním areálu Břízky uskuteční ostře sledované exhibiční mistrovství České republiky v biatlonu. Fanoušci i místní se musejí připravit na dopravní komplikace.

Bikeři provětrají Severočeské muzeum

Liberec – V sobotu se pojede závod horských kol v Severočeském muzeu. Zní to bláznivě? Je to tak. Těsně před začátkem očekávané rekonstrukce se pojede exhibice závodníků na horských kolech MuzeuMTB Race.

Vláda schválila 60 milionů kvůli Turówu

Praha – Na svém středečním zasedání schválila Babišova vláda v demisi opatření, která mají zmírnit možné dopady polského dolu Turów na české území.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT