Michal Škoda (*1962) patří k nejpozoruhodnějším a nejosobitějším umělcům střední generace. Jeho tématem je prostor a vztahy v něm. Objekty, stojící na pomezí architektury a sochařství vybočují ze známých klasifikačních škatulek. Michal Škoda získal v roce 1997 první cenu mezinárodní poroty v Pasově v soutěži Junge Kunst, v letech 1993 - 1996 se zúčastnil sympozií v Německu, USA a Japonsku.

Svými pracemi je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně, Muzea v Olomouci a v zahraničních uměleckých sbírkách. Michal škoda začal pracovat s keramikou, přešel k postupům víceméně sochařským. Vytvářel objekty minimalizovaných forem z překližky a mdf desek. Pracoval se základními geometrickými formami, jejich průniky a obměnami, nabízejícími skoro nekonečnou řadu variant.

Postupně tvary minimalizoval až na krychli, kvádr a jejich segmenty a povrch sjednotil v bílou plochu. Od počátku provázely utváření Škodových prostorových představ kresby a od nich vede cesta i k jeho současným nástěnným objektům. Autor nazývá své artefakty objekty a vědomě je ponechává bez názvu. Ať už hledá pro své vyjádření jakoukoliv formu, v jeho přístupu zůstává vždy architektonické východisko a zaujatost prostorem.