„Docela jsem byl překvapený ztoho, že třeba Poslední plavky, a to ipřes to, že vnich hraje Petr Čtvrtníček, lidi příliš nezajímaly. Přitom filmu dělala masivní reklamu televize Nova, která byla koproducentem snímku. Ani Tajnosti, které se ucházejí opět Českých Lvů, nevybočily unás znávštěvnického průměru,“ uvedl za liberecká kina Miroslav Randák.

Podle Miroslava Randáka vLiberci neplatí obecné pravidlo, že lidi přijdou na jakýkoli český film. Návštěvnost ovlivňuje jak reklama, pak také to, zda je snímek nominovaný na některou zfilmovýchcen.

Havel poběží ivnezkrácené verzi

Pod Ještěd dorazí 2á. února další nový český snímek, který by mohl mít šanci zdolávat návštěvnické rekordy. Lípa uvede zdejší premiéru dokumentárního snímku režiséra Pavla Kouteckého Občan Havel. Film, jehož oficiální sestříhaná verze trvá 115minut, se do Liberce vrátí později ivpůvodním, nezkráceném rozsahu odélce 150minut. Tato verze se bude promítat vrámci festivalu Jedensvět.

„Václav Havel je sLibercem spjatý srpnem 1968.Proto předpokládáme, že film bude Liberečany zajímat stejně jako Grandhotel, který byl ohotelu Ještěd a vLiberci měl ze srovnatelných měst nejvyšší návštěvnost,“ doplnil Miroslav Randák.