Divadlo F. X. Šaldy Liberec nakonec přeci jenom v pátek uvede premiéru klasického muzikálu Zpívání v dešti.

Mužské hlavní role ztvárňují Jan Révai, který hraje Cosma Browna, a Jan Kříž - Dona Lockwooda. Jednu z ženských hlavních rolí Kate Seldenovou hraje čerstvá absolventka JAMU Silvia Soldánová. Jako prvního jsme se zeptali Jana Kříže.

Jaký spatřujete rozdíl mezi rolí, kterou hrajete v Sugar a tou, co hrajete ve Zpívání v dešti?

Jan Kříž: Zatím se snažím své role neporovnávat a také mám vcelku štěstí, že jsou hodně rozličné. Pro mě je to role odlišná. Sugar je víc situační a konverzační komedie, která stojí na dlouhých dialozích a sem tam nějakém čísle. Ale tohle je muzikál starého formátu, kde je všechno propojeno, je to řemeslně strašně náročné.

Moje postava je to zajímavá a má svůj charakter, což je pro herce vždycky příjemné. Pohybově od Dona Lockwooda ale lidé hodně očekávají a je to náročné i pěvecky.

Musím se potýkat s tím, že tu přede mnou byl nějaký pan Gene Kelly, který byl úplně geniální a lidé nás budou srovnávat. Doufám, že to zvládnu se ctí.

Jak se vám hraje vaše role Kosmy?

Jan Révai: Role Kosmy je hrozně pohodová. Je to člověk s humorem a nadhledem, věčně dělá nějakou srandu a je to velký kamarád Dona Lockwooda. Tahle moje postava má jedno velké číslo, na které se soustředím nejvíce. Jsem za něj rád a bude opravdu velké. Vedle toho jsou ještě další vedlejší čísla - stepy s hlavním představitelem Donem a to jsou také těžká stepová čísla.

A jak je to s vámi a zpíváním? Opravdu to neumíte? Když máte v muzikálu i sólové výstupy, tak to asi nebude zase taková tragédie, ne?

Jan Révai: Teď jak to říkáte, tak to zní dobře. Je to blbý, když to člověk sám o sobě říká, že o svém zpěvu není úplně přesvědčený… Samozřejmě dělám, co můžu a asi to není úplně marné, ale nepovažuji se za muzikálového pěvce.

Jaké to je, dostat větší roli hned po tom, co jste dostudovala?

Silvia Soldánová: Je to pro mě velká zkušenost. Mám vystudovanou konzervatoř a pak jsem se dostala na JAMU. Už v půlce roku jsem dostala nabídku na tuto roli a moc jsem se těšila. Začátky jsou vždycky těžké. Jsem teď na volné noze a nejsem v angažmá. Takže je to krásná zkušenost. Nikdy jsem netančila na takhle profesionální úrovni jako ve Zpívání v dešti. V jiných muzikálech jsem tančila, ale většinou to bylo s více lidmi. Teď je to spíš o mně a za mnou jsou baletky, kterých jsem se ze začátku lekla a bála jsem se, jak u toho budu vypadat.

B. Comden, A. Green, A. Freed a N. H. Brown
ZPÍVÁNÍ V DEŠTI

klasický muzikál

Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Premiéra:
Pátek 23. prosince od 19 hodin

2. premiéra:
Úterý 3. ledna od 19 hodin

Další reprízy:
Neděle 29. ledna

Pondělí 30. ledna

Neděle 12. února

Pondělí 20. února

vždy od 19 hodin