Renesanční folkrocková formace Blackmore's Night vyrazila na koncertní turné Secret Voyage Summer Nights 2009, v rámci kterého v pátek 3. července poctí návštěvou i Českou republiku. Pod širým nebem vystoupí v zámeckém parku na Sychrově.

Bývalý kytarista kapely Deep Purple Ritchie Blackmore a jeho manželka a zpěvačka Candice Night se svou doprovodnou kapelou vystoupí od 20.00 hodin. Album, které skupina na Sychrově představí, mísí oblíbené pradávné melodie s nově napsanými texty od Candise Night inspirovanými přírodou a fantazií, částečně psané pro nástroje z renesančního období a sladěné se současným dramatickým vkusem, který zaručuje brilantní akustický a elektrický kytarový styl Ritchie Blackmore.

Podpořili fond na pomoc zvířatům

„Působení s Blackmore´s Night přináší to, že máme kreativní svobodu hrát jakýkoliv styl hudby, který chceme. Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. Nemohl jsem toto dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodným,“ řekl v jednom rozhovoru Ritchie Blackmore. Kromě vytváření malebné zvukové palety, která upoutá mysl posluchače jako jeho nejoblíbenější vzpomínky, se Night a Blackmore také věnují dobročinným akcím.

Společně se Světovým fondem divoké zvěře vypomohli vypěstovat několik tisíc ovocných stromů na Borneu, věnovali čas a peníze na záchranu Sibiřských tygrů, netopýrů v Berlíně, jezevců ve Velké Británii a na mnoha jejich koncertech po celém světě založili a podpořili fond na pomoc zvířatům. Když právě nejsou na turné, dále pokračují ve sponzorování fondu na pomoc zvířatům a také vystupují o svém volnu, aby pomohli místním zvířecím charitatitivním spolkům.