Pavel Kopal byl jedním z nejlepších jabloneckých rockových kytaristů, skutečná místní legenda. Zemřel 28. července ve věku 56 let.

Jeho přátelé a spoluhráči se s ním rozloučí na vzpomínkové akci s názvem Tribute to Pavel Kopal v jabloneckém Klubu Na Rampě v pátek 21. září od 20 hodin.

Rampa byla jeho

„V Klubu Na Rampě byl častým návštěvníkem i účinkujícím za 15 let existence Rampy tam odehrál řadu vystoupení rád vzpomínám na sety cover verzí rockových hitů, které připravoval spolu s jinou místní legendou, bubeníkem Luďkem Hláskem a kterých jsem se také jako muzikant několikrát účastnil," řekl Martin Bauer starší za Klub Na Rampě.

TRIBUTE TO PAVEL KOPAL

vzpomínková akce

Kdy: pátek 21. září od 20 hodin

Kde: Klub Na Rampě,

Jablonec nad Nisou

Účast přislíbilo cca 15 muzikantů.

Porotce ve Stráplej

Tento muzikant také působil jako porotce v rampovské soutěži regionálních kapel Stárplej po celou její pětiletou historii, kromě posledního ročníku, kdy už byl vážně nemocný.

Chodil samozřejmě i na spoustu koncertů, zejména zahraničních bluesrockových hvězd, které v poslední době na Rampu pravidelně jezdí.

„Spolu s Petrem Jakimivem a zmíněným Luďkem Hláskem jsme se rozhodli, protože neměl ani veřejný pohřeb, uspořádat tenhle vzpomínkový večer. Nepůjde ovšem o nějakou tryznu, mělo by být veselo, jak se na rockery sluší, přestože nám teď ouřadové uštědřili prohibici," upřesnil program večera Martin Bauer.

Vzpomínkový večer začne ve 20 hodin.

Zazní jeho nahrávky

„Ze starých VHS kazet jsme připravili krátký sled úryvků živých koncertů, ve kterých Pavel hraje, včetně autentického zvuku budou promítány na začátku večera."

Tribute to Pavel Kopal bude normální koncert nebo spíš jamování, na němž spoluhráči a kamarádi hudebníka v různých sestavách zahrají dvacet převážně bluesrockových klasik (Rolling Stones, AC/DC,Carlos Santana, Bob Dylan a další), které Pavel Kopal hrával nebo měl rád.

Na tributu zazní tyto písně:

Albatross

Black Magic Woman

Fire and Water

Green Manalishi

Mr. Big

Oh, Well

Rest in Peace

Samba Pa Ti

See You Later Alligator

When a Blindman Cries

Wishing Well

You Shook Me

Sweet Home Chicago

Ride On

Paint It Black

After Midnight

Cocaine

Dirty Street Blues

Jumpin' Jack Flash

Knockin' on Heaven's Door

Highway to Hell

a další…