Kapela Tři sestry letos oslaví 30 let od svého založení a celoroční oslavy završí samostatným koncertem v O2 Areně, kde vystoupí dva dny před Štědrým dnem.

Jablonečtí fanoušci si mohou osmičlennou bandu užít v Eurocentru společně s místním hostem Muerti.

„Jako třešeň na dortu pro fanoušky v Jablonci bude přichystaný pivo, a to ne jen tak ledajaký, ale naše pivo Tři sestry! Pijte ho s chutí a láskou, nicméně opatrně, přeci jen je to nefiltrovanej ležák a dost dává! Těšíme se na hojnou účast, jak bývá v Jablonci zvykem," upřesnila manažerka kapely Alena Rydvalová.

Původně punkové Tři sestry vznikly v roce 1985 v kultovním hostinci Na Staré Kovárně v pražské čtvrti Braník. Lou Fanánek Hagen často mluví o Braníku jako o místu, kde kapela našla svůj domov. Po hrstce undergroundových koncertů před revolucí i řadě klubových vystoupení po ní vydaly Tři sestry v roce 1990 debutové z dnešního pohledu legendární album Na Kovárně, to je nářez. Od té doby po dnes pak plodný soubor publikoval více než dvě desítky alb. V roce 2011 skupinu rádio Beat uvedlo Tři sestry do Beatové síně slávy.

K nejznámějším songům patří: Venda, Už koluje fáma, Mexiko, Homosexuál, Kovárna, Aida, Život je takovej, Modlitba pro partu nebo Zelená.

Pojďte na koncert kapely Tři sestry

Soutěžte s Deníkem a vyhrajte dva lístky na dnešní koncert Třech sester v Eurocentru.

Otázka: Jak se jmenuje agresor z mateřské z písničky Školka od Třech sester?

Správné odpovědi posílejte na emailovou adresu: Hana.Langrova@denik.cz.

Nezapomeňte připsat celé jméno a telefonní číslo, abychom vás mohli informovat o výhře.

TŘI SESTRY: 30 LET, koncert

Kdy: dnes 13. listopadu, od 20 hodin

Kde: Eurocentrum, Jablonec nad Nisou

Předkapela: Muerti

Vstupenky: 250, 260, 300 korun