Tentokrát si vzal na mušku téma „divadlo na divadle". Nebo přesněji loutkové divadlo na loutkovém divadle!

V nejmenovaném loutkovém divadle mají před premiérou, jedinou ženou v kulturním stánku je ředitelka. Naštěstí (nebo naneštěstí) přichází ryze mužský soubor zachránit sličná začátečnice, která o divadle sice moc neví, ale miluje zimní sporty. A že ty si v angažmá v Liberci náležitě užije.

Situační komika

Těsně před premiérou se v malém loutkovém divadle rozehrává ohromně vtipný a chytrý příběh plný situační i slovní komiky.

Jde o čistě iluzivní představení, ve kterém se vystřídá mnoho loutek: maňásci, marionety, javajky a dojde i na stínové divadlo.

Nejmenší diváky potěší spoustu loutkových fíglů a kouzel, kterými je novinka nabitá. Starší diváci odkryjí celou řadu citací z historie libereckého loutkového divadla. Poslední gong také odkazuje na město Liberec a dělá si legraci i ze samotného Naivního divadla.

Vtipné reklamy

Zábavné jsou i předěly mezi jednotlivými scénami, které obstarala projekce. I taková drobnost je nositelem mnoha vtipných momentů. Dalo by se říci, že jde o malé televizní reklamy.

Na loutkovém představení pracoval tým plzeňského režiséra Tomáše Dvořáka, který je podepsán již pod celou řadou evergreenů v Naivním divadle Alibaba a čtyřicet loupežníků, Krásný nadhasič aneb Požár Národního divadla, Labutí jezírko a jiné.

Z herců si zde zahráli Michaela Homolová, Barbora Kubátová, Tomáš Bělohlávek, Filip Homola, Adam Kubišta, Dominik Linka a Marek Sýkora.