V Ostravě hráli britští muzikanti v polovině června, v Liberci se představí ve čtvrtek 3. července. Koncert začíná ve 20.00 hodin.

Na letošním tour kapela oslavuje 33. výročí své existence a připravila k němu také vydání nové desky Nostradamus. Ta vyšla ve Velké Británii 16. června tohoto roku.

Nejsilnější sestava Judas Priest, kterou tvoří kytaristé Glenn Lipton a K.K. Downing, basista Ian Hill, bubeník Scot Travis a zpěvák Rob Halford, se v České republice ukázala poprvé v červnu roku 2004, kdy vyprodala pražskou T-Mobile Arénu.

Jako předkapela se na koncertu představí projekt Cavalera Conspiracy, při němž se po dlouhých dvanácti letech setkávají bratři Max a Igor Cavalerové, zakladatelé legendární brazilské metalové kapely Sepultura.

Kapela Judas Priest se zformovala na přelomu šedesátých a sedmdesátých let v Birminghamu. První album Judas Priest s názvem Rocka Rolla vyšlo v roce 1974 a od té doby se skupina stále drží na metalové špičce.

Ozdobeni kůží a řetězy se do povědomí fanoušků dostali už tímto svým debutovým počinem. V následujících letech Judas Priest nahráli mnoho dalších alb jako British Steel, Screaming for Vengeance či Turbo. Z několika desítek singlů vyniká například Breaking the Law.

Fanoušci budou mít znovu šanci vidět a slyšet kapelu, která definovala podobu heavy metalu tak, jak jej známe dnes. V rámci koncertu uslyší i skladby z novinky Nostradamus. Za lístek dají diváci jednotnou cenu 890 korun.