Liberecká iQLANDIA zve do svého Planetária ty nejmenší diváky! Planetárníci si pro děti od pěti let a jejich rodiče nachystali na březen a duben přímo kosmickou pohádku pod názvem „Se zvířátky o vesmíru“. Na speciální program se mohou zájemci vypravit i tento víkend. Začíná v 9.30.

A na co se mohou děti těšit? Čtyři zvířecí kamarádi – zajíc, krtek, ježek a sova – se společně vypraví na raketovou základnu, kde potkají velmi chytrého myšáka. Ten je seznámí nejenom se samotnou základnou, ale také jim prozradí, co to je raketa, k čemu slouží kosmonautovi takový skafandr nebo jaká souhvězdí se nacházejí na obloze. Děti navíc nahlédnou do vesmíru za planetami. Promítání pohádky si mohou objednat i mateřské školy.Větší návštěvníci se mohou den předtím vypravit do Planetária na živě komentovaný pořad „Všichni jsme hvězdy“.

Ten odpoví na řadu zajímavých otázek. Děti i dospělíse například mohou dozvědět, jak vznikl nám známý život ve vesmíru, kdy vyhasne Slunce či na jaký poloměr byste museli smrštit Zemi, aby se z ní stala černá díra? Kromě fulldome projekce a dalších zajímavostí čekají účastníky i originální „kosmo“ experimenty. Začátek pořadu je naplánován na 16.30.