Svůj den budou moci děti oslavit hned na několika místech na Liberecku. Už tradičně se na něj chystají v Zoologické zahradě v Liberci, kde se o zábavu postará i Hudební mládež. Ta zde jako už tradičně pořádá festival Duhová bouře. Mladí umělci na šesti stanovištích rozmístěných po celém areálu zoo návštěvníkům představí různá hudební, divadelní a taneční vystoupení.

Chybět nebudou ani zábavné tematické workshopy pro děti a interaktivní soutěž. Kromě toho všechny děti do patnácti let dostanou tento den od liberecké zahrady dárek v podobě volného vstupu do zoo. Vstup zadarmo mají tento den děti i do Botanické zahrady, která se zoo téměř sousedí.

Pohádkový les
Tip Deníku: Pozvánka do pohádkového lesa

Trochu netradičně se mohou zabavit děti na Frýdlantsku, kde se koná další ročník Jízdy veteránů Frýdlantskem. Hlavní stanoviště je na stanici STK v Raspenavě, na návštěvníky čeká zajímavý program i občerstvení.

Děti si mohou užít zábavu také v Horním Hanychově, kde pro ně bude připraven Pohádkový les se spoustou zajímavých úkolů. A princeznami nebo čarodějnicemi se to bude v neděli hemžit i ve Vratislavicích nad Nisou. Dětský den s pohádkovými bytostmi začíná ve zdejším Zámeckém parku ve 14 hodin. Na účastníky čekají úkoly i sladké odměny.