Překážkou nemusí být věk ani hendikep. Touto myšlenkou se už léta řídí pořadatelé soutěžní přehlídky pro začínající hudebníky Tulifest, která v pátek 28. června od 13 do 19 hodin rozezvučí Soukenné náměstí. Vystoupí tu sólisté i kapely všech žánrů a věkových kategorií. Vítěz bude mít možnost natočit singl v profesionálním studiu stejně jako vystoupit na akcích Létofest 2019, Týden s Tulipánem a Benátská noc 2020.

V porotě usednou profesionální hudebníci a lidé z hudební branže. Kromě soutěžních čísel vystoupí herec Naivního divadla Marek Sýkora se svou pohádkou pro malé i velké Šlaposlav a Balzamína aneb Drama ze života českých cyklistek. Dalším účinkujícím bude zpěvák Ondřej Ruml. Rodák z Jablonce nad Nisou a interpret písní Stokrát chválím čas nebo Hádej se proslavil, když v roce 2008 skončil druhý v talentové soutěži X-Factor.

Po celou dobu akce bude připravený doprovodný program, občerstvení a také dílničky pro děti. Tulifest už pošesté pořádá liberecké sdružení Tulipan, které provozuje chráněné dílny. V nich zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním, především s duševním onemocněním. Tulipan nabízí také poradenství, vzdělávání, terapeutické aktivity a organizuje kulturní akce, jejichž cílem je inkluze mezi zdravou a handicapovanou populací. Vstup na přehlídku je zdarma.