Na křest přijel do liberecké knihovny také patron knihy, světoznámý fotograf Jindřich Štreit, který výstavu několika desítek snímků z knížky zahájil.

Výstava potrvá do konce října

Své snímky představuje v knížce Úhel pohledu i na stejnojmenné výstavě v knihovně dvanáct libereckých autorů – Josef Bém, Milada Dománková, Jana Hunterová. Lenka Kroupová, Roman Machek, Jiří Novák, Petr Ozogán, Libor Paskovský, Šimon Pikous, Renata Straková, Karren doll Toliver a Dalibor Tolar.

Publikace i výstava v knihovně, která zde bude k vidění do konce října, jsou věnovány dvanácti neziskovým organizacím Libereckého kraje, které se zabývají péčí o občany se zdravotním handicapem, většinou o lidi mentálně postižené.

„Jindřich Štreit se podílel na uspořádání a výběru fotografií. Cílem celého projektu je upozornit širokou veřejnost na prospěšnou práci neziskových organizací, zabývajících se sociální tématikou a pokusit se zvýšit zájem potenciálních sponzorů v této oblasti,“ uvedl za sdružení 7.65 jeden z autorů – Roman Machek. „Fotografie dokumentují běžné události ze života vybraných neziskových organizací. Společná práce 12 fotografů zachycuje dění v těchto organizacích z různého úhlu pohledu,“ dodal.

Letos dvaašedesátiletý fotograf Jindřich Štreit realizoval od roku 1967 přes 600 samostatných výstav v Evropě i v zámoří.