Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studentské soutěže motivují do další práce

Liberec - Střední škola uměleckořemeslná a oděvní, Střední škola tvorby a designu nábytku, s.r.o. a Liberecký deník jako partner vyhlásili 9. prosince výsledky soutěže určené žákům základních a středních škol.

11.12.2010 3
SDÍLEJ:

STUDENTSKÁ SOUTĚŽ NEW IMAGE A TEENAGE OUTFIT 2010.Foto: Deník/ Petr Šimr

Studijní komplex, to už je dnes přesnější označení, který se nachází na okraji Liberce na Horské ulici v údolí pod Českou chalupou a Rudolfovem. To je místo, kde vznikla i studentská soutěž New Image 2010 a Teenage Outfit.

Jak už název napovídá předmětem soutěžení studentů základních a středních škol byla móda a design. Což je i obsahem studia ve zmíněném školním areálu, kde se v současné době středoškolsky vyučují obory jako Architektura a design interiéru, Fashion design a dalších pět maturitních a učebních oborů.

Ředitelem tohoto zařízení, které se skládá ze tří samostatných právních subjektů, je Václav Tichý, který v minulosti získal za svůj přínos v oblasti rozvoje školství krajské ocenění. Také mnozí ze studentů školy se umístili v rámci různých soutěží. Zástupkyně ředitele Blanka Merklová řekla: „Žáci a studenti základních a středních škol soutěžili celkem ve čtyřech kategoriích.

Soutěž byla zaměřena na architektonický návrh interiéru s tématickým zadáním Místo, kde se cítím dobře a na návrhy oděvů. Vítězné práce získaly diplomy a peněžité ceny. Podobné soutěže jsou pro studenty velmi cenné. Získají první zkušenosti a ověří si, zda jsou opravdu schopní své práce dotáhnout do finále. Finanční odměna je určitě také příjemná a hlavně je úspěch motivací do další práce a studia.“

Blanka Merklová dále uvedla, že pro pořádající školy bylo zajímavé srovnání mezi žáky základních škol a středoškoláky. Podle jejích slov je po půl roce studia na střední škole znát výrazný rozdíl ve způsobu jakým oděvní návrhářství mladí lidé vnímají.

Vítězka kategorie New Image 2010 studentů 1. a 2. ročníku Andrea Chaloupecká vzápětí po vyhlášení výsledků vzrušeným hlasem řekla: „Byla to moje první soutěž a taky první vítězství. Super, skvělý. Chci se dál věnovat módě a návrhářství, možná v Liberci na univerzitě. Vítězství je pro mě hlavně motivace do další práce. Půjdeme to hned oslavit.“

VÝSLEDKY

Místo, kde se cítím dobře
1. místo Lucie Dynterová, 2. místo Adéla Bartošová, 3. místo Jan Písaří

Teenage Outfit – 8. a 9. třída
1. místo Brigita Šulcová, 2. – 3. místo Barbora Futerová a Kateřina Štolbová

New Image 2010 – 8. a 9. třída
1. místo Michaela Bosáková, 2. místo Radka Volštátová, 3. místo Žaneta Doudová

New Image 2010
studenti 1. a 2. ročníku
1. místo Andrea Chaloupecká, 2. místo Nikola Smrčková, 3. místo Veronika Kondášová
Porota:
Miroslav Žitnik, Asociace stylistů a vizážistů ČR/ Petra Polanská, agentura M.U.K.& Petra Models /
Petra Vodrážková, SŠUO / Barbora Hnyková, modelka, studentka 4. ročníku SŠUO / Kateřina Nováková, Česká školní inspekce, čestný host

Autor: Roman Dobeš

11.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Badmintonisté BK Technické univerzity v Liberci

Badmintonisté Liberce v 1. celostátní lize jednou vyhráli

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

V libereckém podniku pracovalo na černo přes dvacet cizinců

Liberec – V podniku na výrobu plastových komponentů do aut pracovalo bez platného pracovního povolení 23 cizinců převážně z Ukrajiny a Moldávie.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Lékárníci se připojili ke středeční stávce lékařů

Ke středeční stávce praktických lékařů se připojili také magistři, sice jen krátce, ale byli jednotní.

Na státní svátek se zájemcům otevře radnice

Liberec – O státním svátku 28. října mohou zájemci nahlédnout do reprezentačních prostor historické budovy radnice a vystoupit na věž s průvodcem každou půlhodinu v době od 9 do 14 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení