Na koncertu v Krajské vědecké knihovně vystoupí od 18.00 hodin pěvecký sbor Cum Decore a jazzový kvintet Růže mezi trním. Vstupné je dobrovolné.

„Vzájemná pomoc je lékem duše – tak zní motto celého týdne. Cílem Týdne s Tulipanem je pomoci zdravotně postiženým v naší chráněné dílně, kam půjde výtěžek z jednotlivých pořadů, a současně nabídnout zdravým i handicapovaným možnost seberealizace,“ uvedla za sdružení Tulipan projektová manažerka Zora Machartová.

Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář. V úterý se budou od 9.00 hodin konat v komunitním centru Generace výtvarné a taneční workshopy, a od 19.00 hodin proběhne v Domě kultury show bojových umění Liberecka.

Ve středu 17. září se od 15.00 hodin uskuteční na hřišti DDM Větrník turnaj v petanque. Ve čtvrtek 18. září proběhne v Čajovně 82 vůní v 18.30 hodin vernisáž fotografií ze života Chráněné dílny Tulipan, v pátek v sále ZUŠ zahraje od 17.00 hodin svou inscenaci Výlet Létající divadlo na kolečkách, divadlo handicapovaných herců ze sdružení S(c)ody.

V sobotu 20. 9. čeká zájemce nejprve od 8.15 hodin výlet z Oldřichova v Hájích do Hejnic, a večer v Lidových sadech vyvrcholí celý projekt od 18.00 hodin Beneficí s Tulipanem, kde divadlo Bez odezvy zahraje hru Dámská šatna a od 20.00 hodin se bude konat hudební nářez s kapelami Kostka, The Hitfakers. Nobody Knows a Tres Udos.

Více informací najdou lidé na webové adrese www.sdruzenitulipan.net.