První ročník hudebního festivalu Vraťák startuje už tuto sobotu ve 13 hodin v atriu Kulturního centra Vratislavice 101010. Na novém open airu vystoupí pouze domácí kapely.

„Všichni se předhánějí, jaké přitáhnout hvězdy z Prahy, my jsme tento festival založili na tom, že i tady v okolí je spousta dobrých kapel a chceme jim dát příležitost. I na místní muzice se dá postavit příjemný večer," slibuje starosta Vratislavic nad Nisou Lukáš Pohanka.

Akci ve Vratislavicích zahájí liberecká rocková formace Back to Stone, po ní přijdou rovněž rockoví Hush. Mexický rock´n´roll na pódiu roztočí Tres Udos. Po nich nastoupí pop rockoví Exil 51, dále pak funkoví Hitfakers a post grangeři The Scoffers. Vrcholem open airu budou liberecká Těla a po nich se představí rockoví Meredith Hunter.

Mottem festivalu je „Máme rádi místní kapely a podporujeme místní kapely!"

Pořadatelé si dali psychologickou hranici 30 kilometrů. Zatím na festivalu hrají hlavně liberecká zvučná jména a jedna jablonecká banda. „Do budoucna plánujeme oslovit další kapely. I třeba méně známé… Protože je to první ročník, vybrali jsme zvučnější jména, která se objevují i v rádiích a lidé z okolí je určitě znají. Časem bychom chtěli na této akci představovat i úplně nové muzikanty a dát jim prostor," doplnil Pohanka.

Pořadatelé mají i mokrou variantu uvnitř Desítek.

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na festival Vraťák

Soutěžte s Deníkem a vyhrajte po dvou vstupenkách na nový hudební open air Vraťák, kde vystoupí místní kapely. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku.

Otázka:

Jak se jmenují dvě desky liberecké kapely Exil 51?

Správnou odpověď posílejte na emailovou adresu Hana.Langrova@denik.cz společně s celým jménem a telefonním číslem, abychom vás mohli informovat o výhře.

Prosíme čtenáře, aby se ujistili, že mají v daný termín opravdu čas a na akci přijdou a lístky nepropadnou, jak už se několikrát stalo.