Poprvé mohli lidé show v open air provedení zhlédnout v září na libereckém náměstí a odnesli si nezapomenutelný zážitek. „Energie, která z návštěvníků vyřazovala při koncertu, byla obrovská. Po koncertu se k nám donesly jen skvělé zprávy,“ řekl kapelník Big’O’Bandu Marek Ottl.

Liberecký Big’O’Band je těžké třicetičlenné těleso, které si s neodolatelnou lehkostí pohrává s nejžhavějšími kousky současné pop-music. Spojuje poctivé řemeslo klasického, přesně seřízeného bigbandu – s mimořádnou odvahou objevovat nové žánry a dodávat jim plný dynamický zvuk velkého orchestru. „Baví mě neustále rozšiřovat repertoár kapely za hranice obvyklého,“ svěřil se Ottl.

Výběr Michaela Jacksona nebyl nahodilý. Kromě toho, že letos by oslavil 60. narozeniny, tak příští rok uplyne deset let od jeho smrti. A kdo stojí za tímto projektem? „Napadlo to moji manželku a zpěvačku Big’O’Bandu Claudi a příprava nám zabrala asi půl roku,“ odpověděl kapelník.

Zkouška na koncert, který proběhne v pátek v jabloneckém Eurocentru.Zdroj: Facebook Big’O’Bandu

Návštěvníci Eurocentra se mohou těšit na sedmnáct hitů nesmrtelného popového krále. Kromě hudby si skupina připravila i propracovaný vizuál. „Nechali jsme si udělat videosmyčky a komplet nás světelně a zvukově dělá dlouhodobě firma THTmusic, která nás zná už z každé strany. Jako tanečníky jsme oslovili Bsoul z Liberce, kde víme, že patří mezi profíky nejvyšší kategorie a rádi s nimi spolupracujeme,“ dodal Marek Ottl, který k hudební spolupráci přizval Martina a Adama Janské.

„Už teď plánujeme podobný koncert, ale zatím vám neprozradím jméno interpreta, ale máte se opravdu na co těšit,“ svěřil se se šibalským úsměvem na tváři kapelník. Každopádně už na začátku prosince proběhne tradiční vánoční koncert v libereckém divadle F. X. Šaldy.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA KONCERT

Ve kterém roce zemřel Michael Jackson?

Odpovědi zasílejte do páteční 16. hodiny na mail lenka.brabencova@denik.cz, do předmětu uveďte: Jackson. Dva výherce odměníme dvěma vstupenkami na páteční koncert.