První knížkou jsou Staré pohlednice Liberec, které autoři na rozdíl od předchozí knihy Kouzlo starých pohlednic Liberecka věnovali nikoliv odborníkům, například sběratelům, ale laikům – obyvatelům a návštěvníkům regionu. Většinu pohlednic do publikace dodali největší místní sběratelé Egon a Jakub Wienerovi. Průvodní text napsal Roman Karpaš.

„Historických pohlednic se zachovalo obrovské množství, takže až na jednu výjimku se v této nové knize neopakuje žádná z té minulé knížky,“ uvedl autor a nakladatel v jedné osobě. „Vybírali jsme ty, které ve zkratce ilustrují historii Liberce, a které současně upozorňují čtenáře na zajímavá místa,“ dodal.

Knížka provede čtenáře také po stopách libereckých vydavatelů pohlednic. Její další zajímavostí je, že vyšla dvojjazyčně, německy a česky.

Druhá kniha, Smrk – Král Jizerských hor, představuje vůbec první publikaci v historii, která kdy samostatně o hoře vyšla. „Smrk má pozoruhodnou historii. Když před časem vydal zdejší Jizersko – ještědský horský spolek Tisícovky Jizerských hor, myslel jsem, že chystají i něco o Smrku. Řekli, že ne, a tak jsme připravili knížku my,“ zdůraznil Roman Karpaš.

Knížku s kolektivem napsal Karel Nádeník a přispěla na ni Nadace na záchranu a obnovu Jizerských hor. Publikace seznamuje čtenáře s historií i současností hory a přináší i dosud nepublikované historické snímky Smrku.