Koncerty Slzy si loni nenechalo ujít přes 31 000 lidí, jarní i podzimní Katarze Tour byly skoro hned vyprodané. Slzu čeká jarní halové turné Holomráz Tour 2018, navštíví 8 měst. Fanoušci uslyší jasné hity Lhůta záruční, Celibát i Katarze. „Publiku živě nabídneme celé album Holomráz, které vydal Universal 3. listopadu 2017,“ slíbil Lukáš Bundil, kytarista a autor či spoluautor hudby Slzy.

„Zazní tu i aktuální singl Holomráz a hit Na Srdci, na který máme nový videoklip s Celeste Buckingham,“ pochlubil se hitem se slovy Ondřeje Ládka. Se zpěvákem Petrem Lexou Lukáš Bundil krom show chystá překvapení návštěvníkům jarního turné, tedy nový merch či setkání s fanoušky.

„Nabízíme limitovaný počet lístků i trojí vstupné: jdu sám (za 390 Kč), jdeme dva (stojí 700 Kč) a jdeme ve čtyřech (za 1200 Kč).

Deníku odpovídal v rozhovoru spoluzakladatel Slzy kytarista Lukáš Bundil.

skupina SlzaZdroj: SlzaV písni Největší z bourců z CD Holomráz s textem Ondry Ládka (Xindla X) máte „motýly v břiše“ stejně jako kapela Mandrage na letos nové desce. Je to náhoda?
Je úplná náhoda, že mají Mandrage písničku s trochu podobným námětem jako my. Těžko říct, kdy která ta písnička vznikla.

V jakém časovém rozmezí jste nové písničky psali?
S deskou jsme začali z kraje roku 2017, někdy od ledna do zhruba konce září jsme na ní pracovali. Písničky jsme psali a posílali je Ondrovi a on je postupně textoval. Někdy měl na otextování tři, pak jen jednu. Celé to období vznikaly.

Lukáši, váže se nějaká písnička z Holomrazu k některému konkrétnímu místu, díky kterému vznikla?
Ne ne, ty písničky jsou inspirované našimi životními pocity a zkušenostmi.

Není pro vás až trochu schizofrenie, hrát současně s Xindlem X i v Slze?
Já už sice s Ondrou asi rok nehraju, ale vůbec to pro mě schizofrenie nebyla. Sice jsou to různé žánry, ale pořád je to naše muzika.

Bylo to stejně jako na prvním albu Slzy? Opět Petr Lexa na textech úzce spolupracoval s Ondrou Ládkem?
Je to přesně tak. Jen s tím rozdílem, že u této desky bylo navíc i to, že jsme na začátku skládání měli jedno společné téma, obsažené pak ve všech písničkách. Byl to chlad a žár.

Je podle vás na druhém CD Slzy písnička, která by se stejně dobře hodila na album Xindla X jako Slzy?
To je těžko říct. Co se týče aranží, tak určitě ne. On Ondra je, řekl bych, víc do folku než do popu, a my jsme ultra popová kapela. Takže co se zvuku týče, ani si to nedokážu představit. Ale Ondra i Slza jsou vlastně melodické písničky. Takže v okamžiku, kdy bychom přizpůsobili jeho písničky svému styly tak pak proč ne?

Zdroj: Youtube

Máte zajímavější zážitky ze studia, nebo z koncertů?
Odevšad. Ona každá aktivita, kterou děláme, je pro nás zážitkem.

Chystá se Slza i za kopečky?
Ano. Teď jsme nedávno vydali duet s Celeste Buckingham a myslím, že za měsíc máme tiskový den na Slovensku. Takže chystáme se do zahraničí dost určitě.

Jaké je spolupracovat s Celeste Buckingham?
Na první desce jsme žádný duet neměli, tam vznikla jen písnička Léto lásky, udělaná pro konkrétní festival. Tu jsme točili s různými umělci, ale tady s ní to šlo úplně z nás. Udělali jsme písničku a řekli jsme si, že by to mohl být super duet. Začali jsme přemýšlet nad zpěvačkou a první, kdo nás napadl, byla ona máme ji dlouhodobě rádi Proto jsme ji oslovili a spolupráce byla super. Fakt dobrý.

Která písnička je pro vás největší srdcovka z CD a proč?
My to měli stejně jako u prvního alba, kdy jsme se snažili mít vyrovnanou desku: deset silných písniček. V tom jsme pokračovali, proto pro nás nelze říct, který song je tu stěžejní. Všechny skladby zde mají svoje místo. Každá má něco, proč ji máme rádi.

Zdroj: Youtube

Minule jste hráli u Ústí a fananky tvrdily „Oni hráli na playback.“ Je to možné?
Není. Ale vždycky říkáme: Pakliže to zní, jako když je to hraný na playback, tak si už víc kapela ani nemůže přát. Je to to totiž to úplně nejlepší, co ze sebe může skupina vydat.